تبلیغات
ایران آی سی تی- Iran ICT - مطالب آبان 1389

ایران آی سی تی- Iran ICT

بزرگترین و تاثیر گذار ترین و ماندگار ترین انقلاب ها انقلاب عمیق فکری و فرهنگی در جامعه است-دکتر شریعتی

لیست برنامه های شبکه جدید فارسی زبان من و تو 1

لیست برنامه های شبکه جدید فارسی زبان من و تو 1

هاتبرد Hotbird
فرکانس : 
۱۱۳۱۷
 
Frequency
 
عمودی 
سیمبل ریت: 27500آکادمی موسیقی گوگوشآکادمی موسیقی گوگوش یک سریال جدید تلویزیونی برای کشف استعدادهای تا به حال ناشناخته است که با کمک گوگوش و هدایت یاران متخصص و با تجربه او ،چهره های جدید ناشناخته موسیقی ایرانی‌ را به شهرتی فراگیر خواهد رساند.
ضبط این برنامه ها تابستان امسال شروع شده و از پاییز به بعد از طریق ماهواره در ایران ، اروپا و خاورمیانه پخش خواهند شد.

بفرمایید شام


«بفرمایید شام» یکی‌ از برنامه‌های تلویزیون « من و تو » می‌باشد. امتیاز این برنامه از تلویزیون «ITV GLOBAL» انگلستان خریداری شده که در نوع خود جالب می‌باشد. سری اول این برنامه از پاییز امسال شروع میشود. در این برنامه ۴تا آشپز آماتور به جون هم می‌‌افتندو شروع به رقابت میکنند. هرشب خونه یک نفر مهمونی هست و میزبان باید برای ۳نفر دیگه آشپزی کنه، در هرشب ۳نفر میهمان به میزبان به صورت کاملا مخفیانه امیتاز میدن تا اینکه شب آخر نفری که بییشترین امتیاز کسب کرده برنده ۱۰۰۰ پوند ناقابل می‌شه! پس منتظر این برنامه جالب باشید!


بلندیهای بادگیر


زمانیکه آقای ایرنشاو، هیت کلیف را به عنوان عضوی از خانواده اش قبول میکنه هیچ چیز در مورد گذشته مرموزش معلوم نیست. اما دختر آقای ایرانشاو، کتی احساس مشترکات روحی با این تازه وارد داره. برادر حسود کتی این دو را از زمان تولد از هم جدا کرد و هر کدام در طبقه متفاوتی بزرگ شدند. اما هیچ عاملی نتونست مانع شکست این پیوند بشه، حتی ازدواج کتی با ادگار لینتون که یک نجیب زاده پولداره. هنوز نیروهایی در طبیعت وجود دارند که قدرتمندتر هستند.

پشت صحنه

این کار یکی از هیجان انگیزترین و جذاب ترین شغل های دنیا به نظر می رسد- حرکت در جاده به همراه یکی از معروف ترین گروههای راک اند رول دنیا. ولی چنین نیست. حقیقت این است که این کار ماراتنی طاقت فرساست. یک روز کاری 18 ساعته روزی خوب محسوب می شود و روز بد در اصل شامل چندین روز است، 40 ساعت جابجایی تجهیزات، سوارکردن اسپیکرهای غول آسا، بلند کردن آنها به ارتفاع 100 فوت در هوا، تنظیم سازها طبق خواست نوازنده ها و جدایی از تمام عزیزان، دوستان و خویشاوندان. در این مجموعه نظاره گر نمایشی خواهید بود که وقتی روی صندلیهای کنسرت راش افسانه ای می نشینید هرگز شاهدش نخواهید بود. رازهای پشت صحنه آشکار می شود.
__________________


در برنامه "جواب" هدف ما پاسخ گویی به عزیزان بیننده هست که سوالات خودشون رو به ما به صورت ایمیل، فکس، و یا از طریق وبسیت و یا صفحه فیس‌بوک شبکه من و تو ۱ به ما میفرستند. در هر برنامه دوربین ما به سراغ تهیه کننده‌های مختلف شبکه "من و تو۱" میره و سولات دریافتی رو با اونها مطرح میکنه تا به این سوالات مستقیما پاسخ بدهند.


چرا که نه؟


در برنامهٔ "چرا که نه!" ندا به دنبال کسب تجربه هاییست که تا به حال نداشته، از ورزشهای رزمی گرفته تا مشاغل مختلفی‌ چون تعلیم رانندگی‌ و رستوران داری، ولی‌ به این سادگیها هم که فکر می‌کنه نیست... اما ندا خسته نمی‌شه و کسی‌ هم نمیدونه که در آینده چه کارهای دیگری قراره انجام بده.
حالا باید صبر کنیم و ببینیم چه اتفاقی‌ قراره بیفته.


رازهای عروسی‌

برنامه رازهای عروسی‌ راجع به مشکلات و مسائلی‌ هست که آدم‌ها پیش از مراسم عروسی‌ با اونها مواجه میشند به همین ترتیب در هر قسمت این برنامه اتفاق‌های جدیدی برای زوج‌های در شرف ازدواج می‌‌افته که فکر می‌‌کنیم براتون جالب باشه !

رویدادهای تجربی

اکسپریمنتال در جستجوی عجیب ترین آزمایشاتی که تا به حال در جهان انجام شده سفر کرده و دانشمندان مسئول آنها را به تکرار این آزمایشات عجیب و غریب در مقابل دوربین ها دعوت می کند.
ما در هر قسمت، این آزمایشات عجیب و غریب را بازسازی می کنیم. شاید آنها احمقانه باشند، ولی چه باور کنید و چه نکنید، بسیاری از آنها نقش مهمی را در تحقیقات واقعی علمی بازی
کرده اند و بعضی از آنها نیز در نهایت منجر به کشفیات علمی حیرت آور و یا کاربردهای واقعی شده اند. ولی تنها علم روز نخواهد بود که با چشمان براق خود آنرا دنبال خواهیم کرد - بلکه آزمایشگاه خود را به راه خواهیم انداخت و به سوال های مهمی مانند "چرا آن طرف نان تست که روی آن کره مالیده شده، همیشه هنگام زمین افتادن بالا قرار می گیرد؟" و یا "آیا می توان بگ پایپ را به جای هوا، با هلیوم نواخت؟" پاسخ می دهیم.
برنامه جالب، گستاخ و همیشه سرگرم کننده اکسپریمنتال به طرزی مناسب عموم، به سراغ همه شاخه های علمی که بتوان تصور کرد می رود. در این برنامه با آزمایشات عجیب و غریب، به شوخی با علوم جدی می پردازیم..
__________________

زرشک

تا به حال شده آشپزی رو همراه با شوخی‌ و خنده انجام بدین؟ اگر نه، پس حتما برنامه "زرشک" رو نگاه کنید. در این برنامه سالومه سعی‌ میکنه از تجربه خودش در تهیه و پیدا کردن غذاهای کشور‌های مختلف استفاده کنه. البته سالومه در این مسیر تنها نیست، بلکه امیرعلی هم به کمکش میشتابه و تجربه چندین ساله خودش رو در مورد هر آنچه که به خورد و خوراک مربوط میشه در اختیارش قرار میده.
برنامه "زرشک" پیش از اونکه یه برنامه آشپزی باشه، برای این طرح شده که شما رو بخندونه و این زمستون خونه‌های شما رو برای لحظاتی چند گرم کنه.


زندانی

مایکل از اهالی نیویورک از خواب بلند می‌شود و خود را در کوهستانی واقع در صحرا می‌بیند. پیرمردی (93) را می‌بیند که ظاهراً توسط سربازان هدف گلوله قرار گرفته است. مایکل سعی دارد پیرمرد را نجات دهد ولی اندکی پس از بردن وی به محلی امن، پیرمرد می‌میرد. پیرمرد به او می‌گوید 554 را پیدا کرده و بگوید که او موفق به فرار شده است. مایکل کیلومترها راه را طی می‌کند، تا به روستای عجیبی در دل صحرا (بیابان) می‌رسد. با صدا کردن تاکسی از راننده (147) می‌خواهد کمک کرده تا او را به ایستگاه راه‌آهن برساند ولی راننده با تعجب به او می‌نگرد. اهالی روستا همگی از وجود جای دیگری به غیر از روستا اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و هیچ راضی به ترک آنجا نمی‌باشند.

سیرک دو سولی

"سیرک دو سولی" جوایز متعددی را برای نمایشهای جذابش دریافت کرده است و با ارائه‎ی تعریفی جدید از سیرک و ارتقای مفهوم سرگرمی به سطوح بالاتری از خلاقیت و کیفیت موفق شده است دوستداران پر و پا قرص فراوانی در سراسر دنیا برای خود، کسب کند.
میلیونها بیننده‎ی تلویزیونی می‎توانند به کمک برنامه‎های جذاب و باکیفیت تلویزیونی "سیرک دو سولی"، همان هیجانی را که حاضران در سالن حس می‎کنند، تجربه کنند.
از آنجا که برنامه‎های سیرک به کمک چندین دوربین و با نورپردازی عالی ضبط میشوند، بینندگان می‎توانند هیجان موجود در سالن را دریافته و به قلب حوادث، سفر کنند.

شیمی

از مهد تمدن، هزاران سال است که زنان با پرداختن به رقص شکم زیبایی و نفسانیت خود را حفظ کردند.
این مجموعه که توسط استاد رقص و مربیان تناسب اندام طراحی شده است، اسراری از این رقص مرموز را برای زنان سراسر دنیا به ارمغان میاورد.
هر قسمت با حرکت گرم کننده آرامش بخش در محیطی‌ آرام و با شکوه آغاز میشود که انعطاف پذیری را افزایش میدهد و شما را برای حرکت شدید آماده می‌کند.
در بخش آموزش، هر قسمت شما را با ۵-۶ حرکت رقص شکم آشنا می‌سازد . تکرار این حرکت موجی و گرم تکمیل شده طوری طراحی شده که به شکل دهی‌ باسن ، ران، شکم، و پهلو های شما کمک می‌کند.
در بخش اجرا، رقصندگان در لباسهای بسیار زیبا خود حرکت را با کمی‌ از حرکت موزون هوازی ترکیب میکنند که برای سوزاندن کالری طراحی شده است و به کشف وجه نفسانی آنها هم کمک می‌کند.
هنگامی این مجموعه به پایان می‌رسد که رقصندگان در یک نمایش آزاد و مسحور کننده رقص شکم ، از حرکت تدریس شده در کلّ سری انگیزه میگیرند


کریس انجلز

به عنوان یکی‌ از با نفوذترین اسامی امروز در شعبده بازی، استاد جادو، کریس آنجل سنت‌ها را میشکند و بسوی طرح تازه‌ای از راز و رمز مدرن میرود. کریس آنجل با نمایش اسرار جادو بر روی صحنه، در خیابان و در انظار عموم، مرز بین واقعیت و وهم را مخدوش [کم واضح تر] می‌کند

گشت ساحلی

در بهشت موج سواران کویینزلند، اوضاع خراب است. نجات غریقها تا الآن چندین نفر را نجات داده اند، اما ناگهان یک موج عظیم، ویرانی بیشتری به بار میاورد. در حالیکه نجات غریقها مشغول کمک به چندین نفر هستند، یک موج سوار جوان سعی دارد تا دو دختر را روی آب نگه دارد، اما یک موج عظیم، آنها را در برمی گیرد و یکی از دخترها ناپدید میشود.
در سیدنی، از گروه امداد هلیکوپتر نجات درخواست می شود تا به قایقی که در شرایط هوایی بد، موتورش خراب شده، کمک کند. رادیوی قایق خراب شده و تنها راه ارتباطی، موبایل است که آنهم دائم قطع می شود. علاوه بر آن، مه هم قابلیت دید را کم کرده، بنابراین افراد روی قایق نمی توانند تشخیص بدهند که کجا هستند.
برمیگردیم به بهشت موج سواران، یک پسر بچه گم شده. ساحل بسته شده تا نجات غریقها بتوانند داخل آب به دنبال او بگردند. مادربزرگ عصبانی و مادرِ گریان کودک هم شاهد عملیات جستجو هستند.
سه موج سوار مشتاق یونانی، به ساحل نارابین سیدنی آمده اند، تا بهترین فنون را از گروه نجات غریقی استرالیا بیاموزند. اما خیلی زود درمی یابند که به این آسانی ها هم نیست.
بسیاری از شناگران دچار گزیدگی شده اند، اما وضعیت یکی از آنها بطور اخص بد است. یک ستارۀ دریایی بلو باتل وارد دهان او شده است.
__________________

گمشده در دنیای جین آستن

یک زن قهرمان کاملا مدرن، یکی‌ از بزرگترین آثار ادبی‌ عشقی‌ جهان را، در یک بازسازی مبتکرانه کتاب غرور و تعصب جین آستین، به نابودی تهدید می‌کند.
هنرپیشه زن هالیوود، الکس کینگستون (ار؛کروپیر) در کنار بازیگران نامی‌ دیگر، که شامل ستارگانی چون هیو بنویل (ایریس در فیلم ناتینگ هیل)، لیندسی دانکن (رم) و بازیگر جدید جیمز باند، جما ارترتن (ذره‌های آرامش، سنت ترینین) میشود، قرار می‌گیرد.
آماندا پرایس (جمیما روپر - کوکب سیاه، اگر همانطور، هکس)، یک کارمند بانک است که حوصله ش از کارش سر رفته، او پس از کشف یک در عجیب در حمام خود، در کتاب مورد علاقه ش از آستین، به معنای کامل کلمه گم میشود، و جای خود را با قهرمانش در کتاب، الیزابت بنت عوض می‌کند. پس از اینکه وی با خانواده بنت آشنا میشود و به میستر دارسی معروف (الیوت کوان- قطب نمای طلایی‌) برخورد می‌کند، آماندا چگونه میتواند این داستان عشقی‌ مشهور را در مسیر خود نگاه دارد؟


معروفترین شهر‌های دنیا

گشت و گذار یک روز از عمر در شهر‌های نیویورک، لندن، پاریس، هنگ کنگ، سیدنی و رم.
گریف از هر کلان شهر یک نقاشی میکشه که آشکارا به آن شهر یک هویت کاملا تک بده. از سرو صبحانه در نیویورک تا شام دیروقت در پاریس و آبجو در لندن. گریف خودشو در زندگی‌ روزانه این شهرها درگیر می‌کنه. او با زباله جمع کن‌ها در نیویورک کار میکنه، موی سگ‌‌های پودل در پاریس رو کوتاه می‌کنه و سشوار میکشه و تلاش میکنه در لندن یک زنگ دستی‌ رو بگیره و...


من و تو+

من و تو + برنامه ای‌ که جذابترین چیزها رو از دور دنیا و به خصوص لندن پیدا می‌کنه و به وسیلهٔ شبکه من و تو ۱ به روی صفحهٔ تلویزیون شما میاره! چه اهل ورزش باشین، چه اهل هنر ، چه اهل مد یا چه اهل رسم و رسومات قدیمی‌ مطمئنا این برنامه ‌رو دوست خواهین داشت!
پس آماده باشین که ۴ روز هفته رو با سمیرا و مهمونای برنامش خوش بگذرونین!
منبع : وبسایت رسمی شبکه http://www.manototv.com • نظرات() 
 • ?Why CIW certificate

  ?Why CIW

  Why CIW Image

  Started in 1997, CIW has become the most popular vendor-neutral Web technology education program in the world.

  Built for the Web industry by the Web industry, CIW courses and certifications are designed using leading technological standards, rather than any one specific software or hardware vendor.

  Some educators integrate CIW certification exams into their own curriculum by enabling students to conclude their coursework with a CIW certification. Others use Official CIW Curriculum for their courses, which can include ILT courseware, online supplements, practice exams and even virtual labs.

  Educators can partner directly with CIW in a variety of ways to provide their students with a lifelong learning path to success. Job posting icon

  For individuals looking to start a career in Web technologies or continue their studies, CIW enables them to validate their competency in four distinct areas to potential employers:

  • Web Foundations
  • Web Design
  • Web Development
  • Web Security

  CIW certifies more than an individual's understanding of technology. It also confirms other highly valuable disciplines such as project management and teamworking. CIW certificants have validated their understanding of crucial IT and business concepts and practices that will have a positive effect on virtually any organization that puts them to work.

  Learn more about how you can benefit from CIW: • نظرات() 
 • ۳۲ نکته برای افزایش بازدید سایت

  ۳۲ نکته برای افزایش بازدید سایت

  بهینه سازی برای موتورهای جستجو فرآیندی است برای افزایش حجم و کیفیت ترافیک از موتورهای جستجو به یک وبسایت از طریق نتایج عادی (ارگانیک یا الگوریتمی) جستجوی کلمات کلیدی موردنظر. معمولا سایتی که زودتر در نتایج جستجو
  ظاهر شده یا “رتبه” بالاتری دارد، جستجو کننده بیشتری از آن بازدید خواهند کرد.

  با ارزیابی دقیق تکنیک های موردنیاز برای افزایش بازدید سایت، من به ۳۲ نکته دست یافته ام تا سایت موردعلاقه تان را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید. یقینا اگر این نکته ها به طرز درستی دنبال شوند، شما شاهد افزایش ترافیک خواهید بود.

  ۱- اطمینان حاصل کند سایت شما در دست ساخت، ناقص، یا دارای مطلب کم و یا مطالبی که منحصر به فرد نیستند، نباشد.

  ۲- هنگامی که سایت شما آماده شد، آن را به گوکل، یاهو ، MSN و ASK.com معرفی کنید. معرفی به سایر موتورهای جستجو را نیز مدنظر قرار دهید. البته اکثر آنها توسط این چهار موتور جستجوی برجسته تغذیه می شوند. همچنین سایت خود را به دایرکتوری های معروف که Page Rank بالایی دارند ، دایرکتوری های آزاد، Yellow Page ها و سایت های  social bookmarking (نشانه گذاری دسته جمعی) نظیر del.icio.us ، furl و غیره معرفی نمایید.

  ۳- نقشه سایت خود را به گوگل، یاهو، MSN و ASK.com معرفی نمایید. (نقشه سایت مربوط به موتورهای جستجو معمولا به فرمت XML )

  4- نقشه سایت را جهت هدایت آسان بازدیدکنندگان به آنها ارائه کنید. (نقشه سایت برای بازدیدکنندگان به فرمت HTML )

  5- سایتی با محتوای غنی و منحصر به فرد داشته باشید. از تکرار مطالب بپرهیزید. صفحات چندگانه و تکراری، زیر دامنه ها، دامنه ها، سایت های های میرور و سایت هایی با دامنه های مختلف اما محتوای یکسان نسازید.

  ۶- کلمات کلیدی خود را کنترل کنید و اطمینان حاصل کنید که عملا محتوای شما دربرگیرنده آنهاست و با آن مرتبط هستند.

  ۷- در محتوا، لینک ها، و موضوعات مهم به جای عکس از متن استفاده کنید.

  ۸- عنوان و تگ های ALT را گویا ، ساده و غنی از کلیدواژه ها انتخاب کنید. از کلیدواژه های بی ربط و تکراری بپرهیزید.

  ۹- حداکثر طول تگ “عنوان” باید ۶۰ تا ۸۰ کاراکتر باشد.

  ۱۰- متا تگ description باید حداکثر ۱۶۰ تا ۱۸۰ کاراکتر -شامل فاصله خالی- باشد. ( حدود ۲۵ – ۳۰ کلمه )

  ۱۱- متاتگ keywords  باید حداکثر شامل ۱۵ – ۲۰ کلمه باشد.

  ۱۲- صفحات را با Heading ها ( H1, H2, H3..) که دربرگیرنده کلیدواژه های اصلی سایتتان هستند، بهینه سازی کنید.

  ۱۳- کدهای CSS و HTML خود را معتبر (validate) کنید. اشکالات و لینک های شکسته را بررسی و رفع کنید.

  ۱۴- اگر سایت شما شامل صفحات پویا یا دینامیک هست، (یعنی url شامل کاراکتر ? باشد) اطمینان حاصل کنید که از URL های مورد پسند موتورهای جستجو استفاده می کنید. عنکبوت های موتورهای جستجو مشکلاتی در فهرست کردن صفحات پویا دارند.

  ۱۵- حداکثر تعداد لینک در هر صفحه باید کمتر از ۱۰۰ لینک باشد. از ریسک اینکه موتورهای جستجو سایت شما را به عنوان “لینکزار” علامت گذاری کنند، اجتناب کنید.

  ۱۶- از Lynx به عنوان مرورگر متن برای بررسی سایت خود استفاده کنید.  (http://lynx.isc.org/)

  17- به روبوت های جستجو (موارد مفید) اجازه دهید سایت شما را بدون Session ID یا آرگومان هایی که مسیر آنها را در سایت می پایند، کرال کنند. استفاده از این تکنیک ها ممکن است منجر به فهرست کردن سایت شما به صورت ناقص شود.

  ۱۸- بررسی کنید آیا میزبان یا سرور سایت شما از If-Modified-Since HTTP header پشتیبانی می کند. این ویژگی به موتور جستجو می فهماند که محتویات سایت شما از آخرین باری که کرال (لغزنده از آن بازدید نموده) شده، تغییری کرده است یا خیر. این ویژگی باعث صرفه جویی در پهنای باند، منابع و جلوگیری از پردازش بیش از ظرفیت سرور می شود.

  ۱۹- از فایل robots.txt برای مدیریت و کنترل موتور جستجو در نشانه گذاری سایتتان استفاده کنید. شما می توانید به عنکبوت اجازه بازدید بدهید یا ندهید و مسیر هایی را که می خواهید فهرست شوند را انتخاب کنید. اما در مورد روبوت های مزاحم یا spammer ها شما می بایست فایل htaccess را برای مدیریت مناسب و مؤثر روبوت ها یا اسپایدر ها ویرایش کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Robots.txt از این صفحه بازدید کنید: http://www.robotstxt.org/wc/faq.htm

  20- هرگز مبادرت به ارائه محتوای متفاوت به موتورهای جستجو نسبت به آنچه به بازدیدکنندگان نشان می دهید ، نکنید.

  ۲۱- از فن و مکر های متقلبانه و بکارگیری چاله های دور بی نهایت برای بهبود رتبه در موتورهای جستجو اجتناب کنید.

  ۲۲- از پیوند دادن به همسایگان بد نظیر spammer ها ، لینکزار ها، fake page ها ، صفحات phishing (صفحاتی که شبیه یک صفحه معتبر هستند و با جازدن خود قصد سوء استفاده از رمز ها و اطلاعات کاربران را دارند) ، هک ، کرک ، قمار بازی ، صفحات غیر اخلاقی و سایت های متقلب بپرهیزید. لینک دادن به این سایت ها به شدت بر رتبه شما در موتورهای جستجو تأثیر می گذارد.

  ۲۳- از شرکت در شبکه های لینک، لینک های متقابل بیش از اندازه، تبادل بیش از حد لینک و حلقه های تبادل لینک خودداری کنید.

  ۲۴- از برنامه های غیر مجاز یا ابزارهای آنلاین برای معرفی ساییتان به موتورهای جستجو، بررسی و افزایش Page Ranking و سایر فرآیندهای اتوماتیک استفاده نکنید. از ریسک این که به عنوان اسپم یا مزاحم علامت گذاری شوید، بپرهیزید.

  ۲۵- از متون یا لینک های مخفی استفاده نکنید. به موتور جستجو آنچه را نشان دهید که به بازدیدکنندگان نشان می دهید. این کار به اندازه ی زیادی بر شهرت سایت شما تأثیرگذار است.

  ۲۶- هرگز مبادرت به ساخت صفحاتی که حاوی phishing ، کلاهبرداری ، ویروس، تروجان، backdoor ، spyware ، adware  و سایر برنامه های بد و مخرب هستند، نکنید.

  ۲۷- سایت خود را مفید، آموزنده و حاوی اطلاعات به در خور کنید.

  ۲۸- ساختمان پیوندهای خود را اصلاح کنید. از سایت هایی با PageRank بالا پیوند بگیرید. کیفیت لینک های مرتبط خیلی مهمتر از کمیت است. لینک به طرز چشمگیری پدیداری، محبوبیت و رتبه شما را بهبود می بخشد. موتورهای جستجو لینک ها را به عنوان رأی هایی به سایت شما درنظر می گیرند.

  ۲۹- ساختار لینک صفحات خود را بررسی کنید. هر صفحه باید توسط یک لینک متنی ثابت قابل دسترسی باشد.

  ۳۰- فوق العاده مراقب دریافت خدمات از سرویس های بهینه سازی موتورهای جستجو باشید. برخی از راه های غیر قانونی و مشکوک برای بهبود رتبه استفاده می کنند.

  ۳۱- اقدام به خرید یا فروش لینک نکنید.

  ۳۲- اقدام به ساخت سایت هایی که کاملا حاوی لینک های وابسته هستند و محتوای با ارزشی برای کاربران ندارند، نکنید • نظرات() 
 • بسیاری از وب سایت ها هستند كه نمیتوانند ترافیك كافی را برای سایت خود بدست آورند ، یكی از این علت ها یك نكته ساده است : ” وب سایت برای موتور های جستجوگر بهینه نشده “ . در این مقاله اعمالی كه برای بهینه سازی وب سایت در برخورد با موتور های جستجو باید صورت گیرد شرح داده میشود :

  ۱. صفحات را مطابق میل جستجوگر ها طراحی كنید :
  برای یك موتور جستجو گرافیك سایت شما یا فلش ها و كد های جاوا اسكریپت جذابی كه ساخته اید اهمیتی ندارد . بلكه چیزی كه یك موتور جستجو نیاز دارد روان بودن كد نوشته شده در صفحات است . منظور من نوشتن كامنت در بین تگ ها یا رعایت كردن فاصله ها نیست بلكه استفاده از تگ هایی است كه جستجوگر ها از آنها استفاده میكنند . تگ های مهم در یك صفحه وب عبارتند از : تگ title و description و Keywordsو Alt . ( این روزها بعضی از موتور های جستجو فقط از تگ Keywords برای ارائه نتایج استفاده میكنند ).
  چند نكته :
  • اگر از جدول ها برای ساخت صفحات سایتتان بهره گرفته اید ، سعی كنید از كد های ساده استفاده كنید نه از تگ های تو در توی پیچیده .
  • استفاده از فریم ها باعث سر گیجه موتور های جستجو میشود كه به ضرر شماست . در ضمن استفاده از فریم ها دیگر در طراحی سایت ها متداول نیست .
  • اگر از كد های جاوا اسكریپت استفاده كرده اید برای فراخوانی فایل های جاوا اسكریپت خارجی از كد های كوتاه استفاده كنید .
  • استفاده از تگ Alt در تگ تصاویر موتور های جستجو را در یافتن موضوع تصاویر كمك میكند . حتما از این تگ برای عكس ها استفاده كنید .
  • متن اصلی را قبل از عكس ها در صفحاتتان قرار دهید و یا حداقل عكس ها را در میان متن قرار دهید .

  ۲. كلمات كلیدی Keywords :
  استفاده از این تگ بسیار اهمیت داره و نوع كلمات استفاده شده در اون هم مهمه . سایت wordtracker كلمات كلیدی خوبی را برای هر نوع سایتی پیشنهاد میدهد كه میتوانید از آن بهره بگیرید . تعداد كلماتی كه میتوان در این تگ استفاده كرد محدودیت خاصی ندارد ، اما برای حصول نتیجه بهتر از ۱۰ الی ۱۵ كلمه برتر استفاده كنید .

  ۳. محتوای سایت :
  بسیاری از موتور های جستجو از متن اصلی صفحات برای یافتن كلمات كلیدی استفاده شده در تگ keywords استفاده میكنند . پس استفاده درست از كلمات كلیدی و مطابقت آن كلمات با متن شما بسیار اهمیت دارد. كلمات اصلی متن را در تگ heading و یا bold بگذارید و یا آن را لینك كنید تا جستجوگر ها به آن لغات اهیت ویژه ای دهند .

  ۴. عنوان سایت :
  تگ title یكی از مهم ترین بخش ها از دید جستجوگر هاست . عنوان صفحات نیز باید مانند كلمات كلیدی درست و مطابق متن انتخاب شود . چون گاهی موتور های جستجوگر به عناوین صفحات بیش از كلمات كلیدی اهمیت میدهند . تعداد كلماتی كه در عنوان صفحات استفاده میكنید نیز برای اینكه از حد استاندارد جستجوگر ها خارج نباشد باید حداكثر ۹ كلمه باشد .

  ۵. تگ توضیحات :
  موتور های جستجو هنگام نشان دادن نتایج جستجوی خود ، اطلاعات تگ متای توضیحات هر صفحه را برای نمایش توضیحات آن سایت نمایش میدهند .بنابراین نوشتن توضیحات جذاب و درست بیننده را به سوی سایت شما جذب میكند . استاندارد تعداد كلمات این تگ ۲۰ الی ۲۵ كلمه میباشد .

  ۶. گرافیك :
  استفاده از عكس اگر چه زیبایی خاصی به سایت شما میدهد اما حتی با تگ ALT نیز یك عكس به اندازه چند كلمه قدرت ندارد . چون موتور های جستجو فقط كلمات را میشناسند و عكس ها را هم با تگ Alt آنها شناسایی میكنند . بنا براین استفاده از عكس به جای لینك و یا بجای متن از خوانایی سایت شما برای چشم های یك موتور جستجوگر می كاهد .

  ۷. نقشه سایت :
  نقشه سایت كمك بسیاری به جستكوگر ها میكند تا تمام صفحات سایت شما را شناسایی كنند . ابزار های زیادی بر روی وب هست كه نقشه سایت شما را در چند كلیك میسازد .

  ۸. لینك های هدایتگر :
  لینك هایی كه به دیگر صفحات سایت میدهید باید ساده باشد . استفاده از منوهای pop up و فلش و مانند آن از خوانایی لینك های شما می كاهد .اگر مجبور به استفاده از لینك های پیچیده در طراحی سایت هستید میتوانید از لینك های ساده در انتهای صفحات استفاده كنید تا موتور های جستجوگر نیز بتوانند لینك های شما را شناسایی كنند .

  رعایت اصول فوق باعث میشود تا سایت شما در نتیجه جستجوی جستجوگر های معروف رتبه بالاتری را بدست آورد .

  راز کلمات کلیدی

  همانطور که در مقاله افزایش بازدید و ترافیک قبل گفتم، از سرویس ADwords استفاده کنید.
  ابتدا به سایت : https://adwords.google.com/Adwords/welcome.html بروید.
  خوب تنها کاری که باید بگنید بررسی کلمات یا بهتر بگویم عبارات کلیدی است. با توجه به محتوای  سایتتان عبارات مختلف را جستجو و ببینید که گوگل کدام را به شما پیشنهاد میدهد و کدام ها پر  مخاطب تر هستند.

  اگر بعد از اینکار و بعد از یک ماه باز ترافیکتان تغییر نکرد ، بروید و کلمات دیگر را انتخاب کنید! یک وبمستر خوب پشتکار دارد و این پروسه طاقت فرسا را باید بگذراند.
  در مورد چقدر هم بگویم که اکثر موتورهای جستجو یا همان سرچ اینجین ها بیشتر از ۱۵۰ تا نهایتا
  ۲۰۰ کاراکتر را نمیخوانند. پس کلمات کلیدی زیاد و بیش از ۲۰۰ کارکاتر نه تنها به افزایش بازدید شما
  کمک نمیکند، بلکه باعث سنگین شدن سایت و همچنین در صورت تکرار کلمات کلیدی باعث اسپم  شناخته شدن شما توسط موتورهای جستجو میشود.

  منبع:http://www.tabliq.com • نظرات() 
 • ابر شهر ها

  قسمت اول:لندن

  چگونه می توانیم شهرهای بزگ جهان را مدیریت کنیم؟
  در حالی که هواپیماها معمولا نیاز به فاصله دو دقیقه ای بین پروازهای خود دارند.
  در هیترو ، شلوغ ترین حریم هوایی جهان ، این به یک معذل تبدیل شده است
  به طوری که این زمان به 45 ثانیه کاهش یافته است.
  دیده بانان چگونه ترافیک هوایی را کنترل می کنند.
  این مدیریت منحصر به فرد الگوی پرواز.
  به چگونگی ترافیک در خیابان ها و رودخانه نیز کشیده شده است .

   
   

  قسمت دوم :نیویورک

  نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده آمریکاست که از
  5 ناحیه شامل برانکس، بروکلین، منهتن، کوینز و استاتن آیلند تشکیل شده‌است.
  این شهر یکی از قطب‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جهان است.
  عده‌ای به دلیل اهمیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منحصر به فرد نیویورک،
  این شهر را پایتخت جهان نامیده‌اند.
  شهر نیویورک جاذبه‌های فرهنگی در سطح جهانی بسیاری دارد.
  مجسمه آزادی هدیه‌ای است که از طرف کشور فرانسه به این شهر داده شد هر ساله پذیرای بسیاری جهانگرد است.

   


   

  قسمت سوم:هنک کنگ

  شهری است جزیره‌ای درچین که تا سال ۱۹۹۷مستعمره بریتانیا بود.
  منطقه هنگ کنگ یکی از دو منطقه تقسیماتی ویژه در جمهوری خلق چین است.
  منطقه دیگر ماکائو است.
  منطقه هنگ کنگ در شرق دلتای رودخانه مروارید قرار گرفته و از سوی شمال با
  استان گوآنگ‌دونگ و از سوی جنوب یا دریای چین جنوبی هم‌مرز است.
  شهر هنگ کنگ که درسده نوزدهم همچون یک بندر بازرگانی عمل می‌کرد امروزه
  به صورت یک مرکزاصلیامور مالی درجهان درآمده است.


   

  قسمت چهارم:پاریس

  پاریس یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه‌های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات، مد و علم است.
  پاریس را در کنار لندن، توکیو و نیویورک، ابرشهرهای جهان می‌نامند.
  پاریس بزرگترین شهر اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان از نظر سطح تولید ناخالص داخلی است.
  این شهر به تنهایی در حدود ۵۳۳ میلیارد یورو یعنی در حدود 25% تولید ناخالص داخلی فرانسه را در اختیار دارد.
  پاریسی‌ها با دارا بودن 42700 دلار تولید ناخالص سرانه رتبه اول را از این نظر در قاره اروپا را دارا هستند.
  دفتر مرکزی 36 شرکت از 500 شرکت برتر جهان در پاریس قرار دارد که پس از توکیو از این نظر رتبه دوم جهان را در اختیار دارد.


   

  قسمت پنجم:بمبئی

  شهر بمبئی بزرگترین بندر هند در ساحل غربی این کشور است.
  این شهر در واقع مرکز بانکداری، تجارت، مبادلات مالی، بازرگانی و صنعت کشتی‌سازی هند به شمار می‌رود.
  تمرکز امور اقتصادی و تجاری در بمبئی پس از استقلال هند نیز ادامه یافته و بعنوان شاهراه ارتباطی هند با
  ایران و جهان عرب اهمیت راهبردی خود را حفظ کرده‌است.
  بندر بمبئی، بزرگترین مرکز تولید پارچه‌های پنبه‌ای و فیلم‌های سینمائی شبه قاره هند است و از این رو به
  «بالیود» نیز شهرت دارد.
  شهر بمبئی به دلیل تمرکز شرکت‌های مختلف تجاری به عنوان پایتخت تجاری هند به شمار می رود.

   

  قسمت ششم:مکزیکوسیتی

  مکزیکو سیتی پایتخت کشور مکزیک است و در ارتفاع 2240 متر بالای سطح دریا قرار دارد.
  جمعیت خود شهر 8.605.239 نفر و جمعیت کلانشهر برابر با 17.809.471 نفر است (برآورد سال 2009).
  مکزیکو سیتی پس از تخریب شهر تنوچتیتلان، مرکز امپراتوری آزتک، که در 1325 میلادی بنا شده بود شکل گرفت
  و هم اکنون یکی از بزرگترین شهرهای جهان است.

      

  قسمت هفتم:سائوپائولو

  سائوپائولو بزرگ‌ترین شهر کشور برزیل است در اینجا آپارتمانها و ساختمانهای زیادی به صورت فشرده
  و نزدیک به هم مانند سوزنهایی در زمین فرو رفته اند.
  سائو پائولو جمعیتی بالغ بر 18 میلیون نفر دارد.
  با اینکه ساختمانها خیلی خیلی بلند نیستند (تنها یک ساختمان با ارتفاع بالای 200 متر)
  اما این چشم انداز مانند یک پشته از ساختمان ها است.
  سائو پائولو ناوگانی با بیش از 500 هلی کوپتر دارد که دومین ناوگان هلی کوپتر دنیاست.

   


  قسمت هشتم:لاس وگاس

  شهری در ایالت نوادا در ایالات متحده آمریکا است.
  نام این شهر که در زبان اسپانیایی به معنی مراتع سبز است گاهی صرفاً
  وگاس خوانده می‌شود و یکی از بزرگ‌ترین مراکز سرگرمی در دنیا بشمار می‌آید.
  برخلاف نام آن به دلیل قرارگرفتن در صحرای نوادا آب و هوای خشک و بی آبی دارد.
  بزرگ‌ترین کازینوها و مراکز تفریحی بزرگسالان در این شهر، در بلوار لاس وگاس، جمع شده‌اند.
  در آن دوران شهر لاس وگاس به صورت مرکز تردد و دید و بازدید و اجتماع درآمده و زبانزد مردم قرارگرفت.

   
 • نظرات() 
 • نام منحصر بفرد شما در دنیای مجازی چیست؟

  دومین چیست؟
  نام منحصر بفردی است که برای شناسایی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و از چند قسمت تشکیل شده است که با نقطه (دات) از هم جدا شده‌اند.

  نام دامنه همان نام سایت است (مانند itmavara) و پسوند دامنه شما بیانگر نوع سایت شما خواهد بود (مانند com)، تعدادی از پسوند های دامنه به شرح زیر می باشند:
  com : مخفف Commercial به معنای تجاری است که اکثراْ جهت استفاده هایی که به شکلی به اموری مانند خرید و فروش، معرفی محصولات، خدمات و مانند آن مربوط می باشند، اختصاص می یابد، اگرچه امروزه بسیاری از سایتهای همه منظوره نیز از نوع com استفاده میکنند.

  net : (مخفف Network) این نوع Domain معمولاْ توسط شبکه هائی مانند شبکه های اطلاع رسانی، شرکتهای اینترنتی و سایر موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرد.

  org : (مخفف Non-Profit Organizations) این نوع Domain معمولاْ توسط مؤسسات و سازمانهای غیر انتفاعی که غالباْ فعالیت غیر تجاری (یا حتی تجاری) دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

  biz : (مخفف Business). این نوع Domain خــاص سایتهای شغلی - تجارتی به ویژه خدمات مربوط به تجارت الکترونیکی که به زودی ارزشی بیش از پیش در اینترنت خواهد یافت، ایجاد گشته است.

  info : (مخفف Information). این نوع Domain در سایت هایی مورد استفاده قرار می گیرد که بنحوی با امر اطلاع رسانی در هر موردی، مرتبط می باشند. این اطلاع رسانی می تواند موارد تجاری و غیر تجاری را شامل گردد. سایتهایی که به اموری از قبیل انواع اطلاع رسانی در رشته هایی مانند علوم، معرفی محصولات، معرفی خدمات و ... اختصاص یافته اند، می توانند دارای دامنه ای مانند info. باشند.

  name : این اولین نوع Domain ای است که خاص افراد (اشخاص حقیقی) ایجاد شده است. در حقیقت کلیه افرادی که به هر منظور شخصی می خواهند برای خودشان Website ایجاد کنند میتوانند از این دامنه استفاده کنند.

  ws : این نوع Domain مخصوص به دامنه ملی یک کشور است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه (WebSite) مورد توجه فراوان قرار گرفته است و همانطور که از نامش بر می آید، می تواند هر نوع وب سایتی را در بر گیرد.

  us : این نوع Domain مخصوص به دامنه ملی کشور آمریکا است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه (us) بمعنی (ما) مورد توجه فراوان قرار گرفته است.

  tv : این نوع Domain مخصوص به دامنه ملی یک کشور است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه (Television) مورد توجه شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای قرار گرفته است و برای این منظور استفاده میگردد.

  سایر انواع دامین : در حقیقت انواع دیگری از Domain ها وجود دارند که هنوز به اندازه Domain های بالا ، مقبولیت نیافته اند. به طور مثال نوع دیگری از Domain به نام museum. وجود دارد که مخصوص موزه ها می باشد. و یا نوع aero که مخصوص سایتهای مرتبط با حمل و نقل هوایی و یا Mil که مربوط به سایتهای نظامی است.
  انواع دو حرفی دامنه نمایانگر دامنه های کشوری و ملی میباشند: مانند ir (ایران)، jp (ژاپن)، de (آلمان), uk (انگلیس ) و .... که در انتهای نام Domain ها قرار می گیرند.
  دامنه های تحت دامنه IR : برای ثبت با دامنه های زیر باید مجوز یا مدارک رسمی مربوطه به همان نوع فعالیت موجود باشد .
  co.ir : متقاضیان باید دارای شرکت ثبت شده باشند.
  ac.ir : برای سازمانهای آکادمیک که دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شورای نظارت بر حوزه های علمیه، یا شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند.
  sch.ir : برای مدارس، موسسات و سایر سازمانهای آکادمیک تحت مجوز وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران.
  net.ir : برای واحدها یا موسساتی که مقررات رسمی آنها دلالت بر ارائه خدمات شبکه دارد، یا در غیر این صورت، قانونا مجاز به ارائه خدمات شبکه هستند.
  gov.ir : برای بخشهای اداری و سازمانهای زیرمجموعه قوای مجریه، مقننه و قضاییه جمهوری اسلامی ایران.
  org.ir : برای سازمانهای غیر انتفاعی رسمی و سازمانهای بین المللی که دولت ایران یا یکی از موسسات آن عضو آنهاست.
  co.ir : رای همه سازمانها و شرکتهای غیر دولتی دیگر.
  id.ir : برای اشخاص حقیقی که شهروند یا مقیم قانونی جمهوری اسلامی ایران هستند • نظرات() 
 • راه اندازی سامانه پیام کوتاه مهندس مشایی


  راه اندازی سامانه پیام کوتاه مهندس مشایی

  رئیس دفتر رئیس جمهور سامانه دریافت پیام کوتاه خود را راه اندازی کرد.
  به گزارش خبرنگار حیات؛ شماره سامانه پیام کوتاه رحیم مشایی (30001244 ) می باشد واز این پس هموطنان عزیز در داخل و خارج از کشور می توانند به وسیله ارسال پیامک به این شماره نظرات خود را به طور مسقیم و خارج از کاغذ بازیهای اداری در کمترین زمان ممکن با رییس دفتر رییس جمهور مطرح کنند .
  لازم به ذکر ست پیامکهای دریافتی روزانه پس از ملاحظه جمع بندی و کارشناسی می شود.

  کد خبر:  3738
  فرستنده: mashanews.com admin
  گروه:
  اخبار مهم • نظرات() 
 • آشنایی با سالار کمانگر، مدیرعامل جدید و ایرانی Youtube !

  امروز در خبرها داشتیم که چاد هورلی یکی از بنیانگذاران سایت مشهور Youtube از کار کناره‌گیری کرد. بعد از خرید Youtube توسط گوگل به قیمت ۱٫۶۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۶ وی همچنان مدیرعامل یوتیوب باقی مانده بود که سرانجام امروز از کار خود کناره گیری و ترجیح داد زین پس به عنوان مشاور در کنار این سایت باشد. اما جایگزین وی و مدیرعامل جدید Youtube یک ایرانی-آمریکایی مشهور به نام سالار کمانگر است . سالار کمانگر پیش از این معاون بخش برنامه های تحت وب گوگل ( جیمیل ، تقویم ، بلاگر و … )   بوده که در این پست به معرفی  وی خواهیم پرداخت.

  سالار کمانگر متولد سال ۱۹۷۷ یک ایرانی – آمریکایی و فارغ‌التحصیل در رشته بیولوژی از دانشگاه استفورد آمریکا است . وی در ۲۲ سالگی به گوگل پیوست و بعد از ۷ سال به یکی از کارمندان کلیدی و اصل این شرکت بزرگ تبدیل شد. یکی از مهم ترین موفقیت های وی ابداع سیستم تبلیغات گوگل یا همان Google Adwords است که سهم عمده ای در پیشرفت و موفقیت وی و همچنین توسعه گوگل داشت. کمانگر در مصاحبه ای که حدودا ۴ سال پیش با مجله معروف businessweek انجام داد درباره اینکه چه طور وی از علم پزشکی به فناوری اطلاعات روی آورده گفته :

  اوایل که به مدرسه می‌رفتم ، بسیار مشتاقانه خیال پزشک شدن را در سر می‌پروراندم ،تا اینکه زمانی را به تماشای طبابت پزشکان اختصاص دادم. از آن به بعد بسیار مشتاق شدم که دانشمند شوم. ولی روز به روز بیشتر متوجه می‌شدم که این کار هیجان‌آور نیست. بعدها وقتی دو هفته به صورت پاره‌وقت در گوگل مشغول شدم ، فهمیدم که اعمالی که این کار من را با آنها درگیر می‌کند ، به من انرژی می‌دهد. درسی که من آموختم این بود که تنها تصور و خیالی که از یک کار داریم کافی نیست و باید از اینکه یک حرفه به صورت روزانه هیجان و انگیزه لازم را فراهم می‌کند ، مطمئن شویم.

  وی که پیش از این جوانترین مدیر گوگل بوده اکنون به سمت مدیرعاملی یکی از مهم ترین زیرمجموعه های گوگل یعنی Youtube رسیده است.سایتی که این روزها بی شک قوی ترین سایت برای به اشتراک‌گذاری ویدیو است که قطعا همه اهالی وب با آن آشنا هستند. کمانگر رمز موفقیت خود را شروع کار در سنین پایین و رسیدن به مرز تجربه کامل در جوانی و استخدام شدن در گوگل می داند. وی درباره گوگل می گوید :

  گوگل جایی است که می‌توانند در آن متفاوت شوید و همیشه مورد توجه قرار گیرید

  وی همچین به جوانان و کسانی که دوست دارند مثل وی شوند توصیه می کند که  بعد از فارغ التحصیل شدن در رشته خود ؛ ذهنتان را مشغول بدست آوردن یک شغل و کار عالی نکنید. به سمت شغلی بروید که علاقه دارید و به آن جذب شوید و بعد از مدتی در آن شغل پیشرفت کرده و به مقام های بالای آن برسید. همانطور که وی برای این کار گوگل را برگزید و بعد از رسیدن به سمت معاون این شرکت اکنون در صدر یکی از مهم ترین زیرمجموعه های آن یعنی Youtube قرار دارد. اکنون کمانگر مدیریت پروژه Google TV که تحت زیرمجموعه Youtube قرار گرفته نیز است.

  + معرفی سالار کمانگر در سایت گوگل

  + ویکی پدیا سالار کمانگر

  + مصاحبه مجله businessweek با سالار کمانگر ( ترجمه مصاحبه از دکتر علیرضا مجیدی • نظرات() 
 • فقر چیست؟

  دکتر شریعتی

  فقر
  میخواهم  بگویم ......
  فقر  همه جا سر میكشد .......
  فقر ، گرسنگی نیست ، عریانی  هم  نیست ......
   فقر ، چیزی را  " نداشتن " است ، ولی  ، آن چیز پول نیست .....
   طلا و غذا نیست  .......
  فقر  ،  همان گرد و خاكی است كه بر كتابهای فروش نرفتهء یك كتابفروشی می نشیند ......
  فقر ،  تیغه های برنده ماشین بازیافت است ،‌ كه روزنامه های برگشتی را خرد میكند ......
  فقر ، كتیبهء سه هزار ساله ای است كه روی آن یادگاری نوشته اند .....
  فقر ، پوست موزی است كه از پنجره یك اتومبیل به خیابان انداخته میشود ..... فقر ،  همه جا سر میكشد ........                  

    فقر ، شب را " بی غذا  " سر كردن نیست ..                   

   فقر ، روز را  " بی اندیشه"   سر كردن است  • نظرات() 
 • ده برنامه محبوب و ناشناخته ویندوز

  1. Process Explorer

  وقتی کامپیوتر را روشن میکنیم یا برنامه های مختلفی را اجرا میکنیم چه اتفاقی می افتد؟ تنها Process Explorer میداند که چه رخ میدهد.با این برنامه می توانید تعاملات و اتفاقات را در بین برنامه ها ببینید و متوجه شوید که در سیستم شما چه رخ میدهد.  ادامه مطلب


 • نظرات() 


  • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

  -برای شروع تغییرات در فرهنگ وافکارجامعه هیچ وقت سعی نکن جامعه روعوض کنی بلکه خودتو عوض کن که لااقل یکی تو این جامعه آگاه شده باشه
  @@@@@@@@@@
  پیشنهاد هفته:
  پیشنهادم اینه که ((ماهنامه دانش و کامیپوتر)) رو بخرید به نظرم بین تمامی مجله های کامپیوتری داخلی از همه پر بارتره و میتونه کمکمون کنه


  bia2edu حامد.عظیمی


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :