تبلیغات
ایران آی سی تی- Iran ICT - مطالب بهمن 1389

ایران آی سی تی- Iran ICT

بزرگترین و تاثیر گذار ترین و ماندگار ترین انقلاب ها انقلاب عمیق فکری و فرهنگی در جامعه است-دکتر شریعتی

مجله الکترونیکی هک و امنیت آشیانه ::. 2.:: مجله شماره 2 ::.

Magazine@Ashiyane.ir
پایدار باشید
فایل های پیوست شده
نوع فایل: rar Ashiyane-Mag-No2.rar (1.77 مگابایت, 2631 نمایش)
__________________ • نظرات() 
 • مجله الکترونیکی هک و امنیت آشیانه ::. 1

   مجله الکترونیکی هک و امنیت آشیانه ::.
  .:: مجله شماره 1 ::.
  سلام
  دوستان به امید خدا و یاری همه دوستان اولین شماره این ماهنامه بیرون اومد .
  انشاالله توفیقی باشه تا شماره های بعدی رو همراه با شما ادامه بدیم .
  امیدوارم که استفاده بهینه رو از این مجله ببرید و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل زیر ارسال نمایید .

  Magazine@Ashiyane.ir
  سپاس
  فایل های پیوست شده
  نوع فایل: rar Ashiyane-Mag-No1.rar (1.17 مگابایت, 5502 نمایش)
  __________________ • نظرات() 
 • ساختار شبکه های کامپیوتری

  ساختار شبکه های کامپیوتری

  الگوی هندسی استفاده شده جهت اتصال کامپیوترها، توپولوژی نامیده می شود. توپولوژی انتخاب شده برای پیاده سازی شبکه ها، عاملی مهم در جهت کشف و برطرف نمودن خطا در شبکه خواهد بود. انتخاب یک توپولوژی خاص نمی تواند بدون ارتباط با محیط انتقال و روش های استفاده از خط مطرح گردد. نوع توپولوژی انتخابی جهت اتصال کامپیوترها به یکدیگر، مستقیما بر نوع محیط انتقال و روش های استفاده از خط تاثیر می گذارد. با توجه به تاثیر مستقیم توپولوژی انتخابی در نوع کابل کشی و هزینه های مربوط به آن، باید با دقت و تامل به انتخاب توپولوژی یک شبکه همت گماشت. عوامل مختلفی جهت انتخاب یک توپولوژی بهینه مطرح می شود. مهمترین این عوامل بشرح ذیل است:
  هزینه: هر نوع محیط انتقال که برای شبکه lan انتخاب گردد، در نهایت باید عملیات نصب شبکه در یک ساختمان پیاده سازی گردد. عملیات فوق فرآیندی طولانی جهت نصب کانال های مربوطه به کابل ها و محل عبور کابل ها در ساختمان است. در حالت ایده آل کابل کشی و ایجاد کانال های مربوطه باید قبل از تصرف و بکارگیری ساختمان انجام گرفته باشد. بهرحال باید هزینه نصب شبکه بهینه گردد.
  انعطاف پذیری: یکی از مزایای شبکه های lan، توانائی پردازش داده ها و گستردگی و توزیع گره ها در یک محیط است. بدین ترتیب توان محاسباتی سیستم و منابع موجود در اختیار تمام استفاده کنندگان قرار خواهد گرفت. در ادارات همه چیز تغییر خواهد کرد.(لوازم اداری، اتاقها و...). توپولوژی انتخابی باید بسادگی امکان تغییر پیکربندی در شبکه را فراهم نماید. مثلا ایستگاهی را از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال و یا قادر به ایجاد یک ایستگاه جدید در شبکه باشیم.
  سه نوع توپولوژی رایج در شبکه های lan استفاده می گردد: bus star ring توپولوژی bus یکی از رایجترین توپولوژی ها برای پیاده سازی شبکه های lan است. در مدل فوق از یک کابل بعنوان ستون فقرات اصلی در شبکه استفاده شده و تمام کامپیوترهای موجود در شبکه (سرویس دهنده، سرویس گیرنده) به آن متصل می گردند.
  مزایای توپولوژی bus
  کم بودن طول کابل: بدلیل استفاده از یک خط انتقال جهت اتصال تمام کامپیوترها، در توپولوژی فوق از کابل کمی استفاده می شود.موضوع فوق باعث پایین آمدن هزینه نصب و ایجاد تسهیلات لازم در جهت پشتیبانی شبکه خواهد بود.
  ساختار ساده: توپولوژی bus دارای یک ساختار ساده است. در مدل فوق صرفا از یک کابل برای انتقال اطلاعات استفاده می شود.
  توسعه آسان: یک کامپیوتر جدید را می توان براحتی در نقطه ای از شبکه اضافه کرد. در صورت اضافه شدن ایستگاههای بیشتر در یک سگمنت، می توان از تقویت کننده هائی به نام repeater استفاده کرد.
  معایب توپولوژی bus
  - مشکل بودن عیب یابی: با اینکه سادگی موجود در تویولوژی bus امکان بروز اشتباه را کاهش می دهند، ولی در صورت بروز خطا کشف آن ساده نخواهد بود. در شبکه هائی که از توپولوژی فوق استفاده می نمایند، کنترل شبکه در هر گره دارای مرکزیت نبوده و در صورت بروز خطاء می بایست نقاط زیادی بمنظور تشخیص خطاء بازدید و بررسی گردند.
  - ایزوله کردن خطا مشکل است. در صورتیکه یک کامپیوتر در توپولوژی فوق دچار مشکل گردد، باید کامپیوتر را در محلی که به شبکه متصل است رفع عیب نمود. در موارد خاص می توان یک گره را از شبکه جدا کرد. در حالتیکه اشکال در محیط انتقال باشد، تمام یک سگمنت می بایست از شبکه خارج گردد.
  - ماهیت تکرارکننده ها: در مواردیکه برای توسعه شبکه از تکرارکننده ها استفاده می گردد، ممکن است در ساختار شبکه تغییراتی نیز داده شود. موضوع فوق مستلزم بکارگیری کابل بیشتر و اضافه نمودن اتصالات مخصوص شبکه است.
  توپولوژی star
  در این نوع توپولوژی همانگونه که از نام آن مشخص است، از مدلی شبیه «ستاره» استفاده می گردد. در این مدل تمام کامپیوترهای موجود در شبکه معمولا به یک دستگاه خاص با نام« هاب » متصل خواهند شد.
  مزایای توپولوژی star
  - سادگی سرویس شبکه: توپولوژی star شامل تعدادی از نقاط اتصالی در یک نقطه مرکزی است. ویژگی فوق تغییر در ساختار و سرویس شبکه را آسان می نماید.
  - در هر اتصال یکدستگاه: نقاط اتصالی در شبکه ذاتا مستعد اشکال هستند. در توپولوژی star اشکال در یک اتصال، باعث خروج آن خط از شبکه و سرویس و اشکال زدائی خط مزبور است. عملیات فوق تاثیری در عملکرد سایر کامپیوترهای موجود در شبکه نخواهد گذاشت.
  - کنترل مرکزی و عیب یابی: با توجه به این مسئله که نقطه مرکزی مستقیما به هر ایستگاه موجود در شبکه متصل است، اشکالات و ایرادات در شبکه بسادگی تشخیص و مهار خواهند گردید.
  - روش های ساده دستیابی: هر اتصال در شبکه شامل یک نقطه مرکزی و یک گره جانبی است. در چنین حالتی دستیابی به محیط انتقال حهت ارسال و دریافت اطلاعات دارای الگوریتمی ساده خواهد بود.
  معایب توپولوژی star
  - زیاد بودن طول کابل: بدلیل اتصال مستقیم هر گره به نقطه مرکزی، مقدار زیادی کابل مصرف می شود. با توجه به اینکه هزینه کابل نسبت به تمام شبکه، کم است، تراکم در کانال کشی جهت کابل ها و مسائل مربوط به نصب و پشتیبنی آنها بطور قابل توجهی هزینه ها را افزایش خواهد داد.
  - مشکل بودن توسعه: اضافه نمودن یک گره جدید به شبکه مستلزم یک اتصال از نقطه مرکزی به گره جدید است. با اینکه در زمان کابل کشی پیش بینی های لازم جهت توسعه در نظر گرفته می شود، ولی در برخی حالات نظیر زمانیکه طول زیادی از کابل مورد نیاز بوده و یا اتصال مجموعه ای از گره های غیر قابل پیش بینی اولیه، توسعه شبکه را با مشکل مواجه خواهد کرد.
  - وابستگی به نقطه مرکزی: در صورتیکه نقطه مرکزی (هاب) در شبکه با مشکل مواجه شود، تمام شبکه غیرقابل استفاده خواهد بود. توپولوژی ring در این نوع توپولوژی تمام کامپیوترها بصورت یک حلقه به یکدیگر مرتبط می گردند. تمام کامپیوترهای موجود در شبکه (سرویس دهنده، سرویس گیرنده) به یک کابل که بصورت یک دایره بسته است، متصل می گردند. در مدل فوق هر گره به دو و فقط دو همسایه مجاور خود متصل است. اطلاعات از گره مجاور دریافت و به گره بعدی ارسال می شوند. بنابراین داده ها فقط در یک جهت حرکت کرده و از ایستگاهی به ایستگاه دیگر انتقال پیدا می کنند.
  مزایای توپولوژی ring
  - کم بودن طول کابل: طول کابلی که در این مدل بکار گرفته می شود، قابل مقایسه به توپولوژی bus نبوده و طول کمی را در بردارد. ویژگی فوق باعث کاهش تعداد اتصالات (کانکتور) در شبکه شده و ضریب اعتماد به شبکه را افزایش خواهد داد.
  - نیاز به فضائی خاص جهت انشعابات در کابل کشی نخواهد بود.بدلیل استفاده از یک کابل جهت اتصال هر گره به گره همسایه اش، اختصاص محل هائی خاص بمنظور کابل کشی ضرورتی نخواهد داشت.
  - مناسب جهت فیبر نوری: استفاده از فیبر نوری باعث بالا رفتن نرخ سرعت انتقال اطلاعات در شبکه است. چون در توپولوژی فوق ترافیک داده ها در یک جهت است، می توان از فیبر نوری بمنظور محیط انتقال استفاده کرد.در صورت تمایل می توان در هر بخش ازشبکه از یک نوع کابل بعنوان محیط انتقال استفاده کرد. مثلا« در محیط های ادرای از مدل های مسی و در محیط کارخانه از فیبر نوری استفاده کرد.
  معایب توپولوژی ring
  - اشکال در یک گره باعث اشکال در تمام شبکه می گردد. در صورت بروز اشکال در یک گره، تمام شبکه با اشکال مواجه خواهد شد. و تا زمانیکه گره معیوب از شبکه خارج نگردد، هیچگونه ترافیک اطلاعاتی را روی شبکه نمی توان داشت.
  - اشکال زدائی مشکل است. بروز اشکال در یک گره می تواند روی تمام گرههای دیگر تاثیر گذار باشد. بمنظور عیب یابی می بایست چندین گره بررسی تا گره مورد نظر پیدا گردد.
  - تغییر در ساختار شبکه مشکل است. در زمان گسترش و یا اصلاح حوزه جغرافیائی تحت پوشش شبکه، بدلیل ماهیت حلقوی شبکه مسائلی بوجود خواهد آمد.
  - توپولوژی بر روی نوع دستیابی تاثیر می گذارد. هر گره در شبکه دارای مسئولیت عبور دادن داده ای است که از گره مجاور دریافت داشته است. قبل از اینکه یک گره بتواند داده خود را ارسال نماید، می بایست به این اطمینان برسد که محیط انتقال برای استفاده قابل دستیابی است.
  articles.ir

  منبع : بازیاب  تاریخ : 19   تیر   1389 • نظرات() 
 • زوم روی آی تی

  زوم روی آی تی
   
  منبع iranictnews.ir

  بازار دیجیتال- برای بسیاری از کاربران مشورت قبل از خرید بسیار مهم است. این دست کاربران سعی می کنند قبل از خرید هر کالایی بیشترین اطلاعات را در مورد آن کسب کنند تا خدایی ناکرده سرشان کلاه نرود. اگر شما هم از این دست کاربران هستید و می خواهید قبلا از خرید یک محصول مخصوصا از نوع الکترونیکی، اطلاعات دقیقی به دست بیاورید پیشنهاد می کنیم به سایت www.zoomit.ir سر بزنید.
  هدف اصلی این سایت، ایجاد یک پورتال جامع برای راهنمایی کاربران در امر خرید کالاهای الکترونیکی است. این سایت علاوه بر راهنمایی کاربران برای انتخاب صحیح کالای مناسب، مقاله ها جالبی را برای کاربرانی با اطلاعات مبتدی و پیشرفته نیز در نظر گرفته است تا از طریق آن بتوانند بهترین خرید خود را انجام دهند.
  علاوه بر بخش راهنمای خرید می توانید از خبرهای it این سایت که به صورت روزانه ، به روز می شوند، بهره ببرید و بدانید کدام محصولات در چه تاریخی به بازار ارائه خواهند شد. وجود بسته های آموزشی نرم افزار های مختلف در سایت نیز از دیگر ویژگی های سایت زومیت است.

  منبع : دنیای اقتصاد  تاریخ : 18   دی   1389 • نظرات() 
  • گلچینی از سخنان گرانبهانی ابر مرد تاریخ شهید همیشه جاودان استاد دکتر شریعتی

  • «اگر نمی‌توانی بالا بروی، سیب باش تاافتادنت اندیشه‌ای را بالا برد.»
  • «ستایش‌گر معلمی هستم که چگونه اندیشیدن را به من بیاموزد، نه چگونگی اندیشه‌ها را.»
  • «ابراهیم‌وار زندگی کن و در عصر خویش معمار کعبة ایمان خویش باش.»
  • «هر کس مظلوم است، خودش ظالم را یاری کرده‌است.»
  • «مردن هم همچون زیستن بهانه‌ای می‌خواهد.»
  • «,وقتی که در صحنه حق و باطل نیستی، هر جا که می‌خواهی باش، چه به نماز ایستاده باشی، چه به شراب نشسته باشی، هر دو یکیست.»(پس از شهادت)
  • «از سکوت اگر به خشم آمدی سکوت کن.»
  • «آنان که به هر ذلتی تن می‌دهند تا زنده بمانند، مردگان خاموش و پلید تاریخند.»
  • «آنان که رفتند، کاری حسینی کردند. آنان که ماندند باید کاری زینبی کنند، وگرنه یزیدی‌اند.»
  • «میوه‌های گوارا و معطر تاریخ، انسان‌هایی هستند که سعادت را به خاطر صعود به قلة عظمت به اعماق دره پرت کرده‌اند.»
  • «زیبایی به خوش سیرتی است نه به خوش صورتی.»
  • «ظلم است که معلم را به شمع تشبیه کرد زیرا شمع را می‌سازند که بسوزد ولی معلم می‌سوزد که بسازد.»
  • «دوستدار هنرمندانی بوده‌ام که به جای خاتمکاری و کاشیکاری‌های ظریف و آرایش‌های رقیق و نازک‌کارانه، وقار کوهستان‌های لجوج و خشم طوفان‌های وحشی و ابهت و اقتدار آسمان گرفته و مصمم زمستانی و پهندشت‌های دهشتناک و خشن را سرمایة هنر خویش ساخته‌اند.»
  • «بگذار تاشیطنت عشق چشمان تو را به عریانی خویش بگشایدهر چند معنایش جز رنج و پریشانی نباشد؛اما کوری را هرگز به خاطر آرامش تحمل مکن»
  • «انسان نقطه‌ای است بین دو بی نهایت بی نهایت لجن و بی نهایت فرشته»
  • «سفر هیچ چیز به جز دلتنگی ندارد، اما... زندگی به من آموخت، برای بهتر دیدن عظمت و شکوه هر چیز باید قدری از آن دور شد.»
  • «در فلق بگریز ای سوار سپیده صبح که سیاهی شب همه جا را فراگرفته‌است که افسونگران چیره دست در گره‌ها می‌دمند و دوستان دشمن کام»
  • «نه، من هرگز نمی‌نالم؛ قرنها نالیدن بس است؛ می‌خواهم فریاد کنم؛ اگر نتوانستم ، سکوت می‌کنم؛ خاموش مردن بهتر از نالیدن است»
  • «آن«امانت»که خدا بر زمین و آسمانها و کوهها عرضه کردو از برداشتنش سر باز زدند و انسان برداشت،همین است.نه عشق است و نه معرفت است و نه طاعت...«مسئولیت ساختن خویش»است. کاری که در ید قدرت خداوندی است انسان خود به دست می‌گیرد!...(هبوط)»
  • «در عجبم از مردمی که خود زیر شلاق ظلم و ستم زندگی می‌کنند اما برای حسینی که آزاده زندگی کرد، می‌گریند»
  • «در مملکتی که فقط دولت حق حرف زدن دارد هیچ حرفی را باور نکنید .»
  • «حسین بیشتر از آب تشنهٔ لبیک بود.افسوس که به جای افکارش، زخم‌های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.»
  • «برای شناختن هر مذهب باید خدایش را، کتابش را و پیغمبرش را و بهترین دست پرورده‌هایش را دید و شناخت.(فلسفهٔ انسان)»
  • «در شگفتم که سلام آغاز هر دیداریست، ولی در نماز پایان است.شاید این بدین معناست که پایان نماز آغاز دیدار است.»
  • «در راه گم شدن از گمراه شدن بد تر است.(فلسفهٔ انسان)»
  • «آگاهی "نعمتی است که خدا به هرکس داده کاش نگیرد و به هر کس نداده کاش ندهد.(فلسفه انسان)»
  • «در داستان خلقت است که مسئولیت معنا پیدا می‌کند و اینکه عشق و عقل هر دو باید دست اندر کار باشند تا آدم بیدار شود و به بینایی برسد.»
  • «کسی که راه را غلط رفته، اگر درست راه برود، زودتر ممکن است راه درست را بیابد تا آنکه در راه درست، غلط راه می‌رود.»
  • «به سه چیز تکیه نکن ، غرور ، دروغ و عشق ... آدم با غرور می‌تازد ... با دروغ می‌بازد و با عشق می‌میرد»
  • «اگر می‌خواهید حقیقتی را خراب کنید، خوب به آن حمله نکنید، بد از آن دفاع کنید»
  • سرنوشت تو متنی است که اگر ندانی دست‌های نویسندگان، اگر بدانی ، خود می‌توانی نوشت.


  • جهان را ما ، نه آنچنانکه واقعا هست می‌بینیم ، جهان را ما آنچنانکه ما واقعا هستیم ، می‌بینیم.
  • بشر» یک بودن است و «انسان» یک شدن.
  • مسئولیت زاده توانایی نیست ، زاده آگاهی و زاده انسان بودن است.
  • آگاهی اگر چه به رنج ، ناکامی و بدبختی منجر شود ، طلیعه راه و طلیعه روشنایی ، طلیعه نجات بشریت است ،… از جهلی که خوشبختی ، آرامش ، یقین و قاطعیت می‌آورد ، هیچ چیز ساخته نیست.(
  • پیروزی یکروزه به دست نمی‌آید ، اما اگر خود را پیروز بشماری ، یکباره از دست می‌رود.
  • انسان به میزانی که می‌اندیشد ، انسان است، به میزانی که می‌آفریند انسان است نه به میزانی که آفریده‌های دیگران را نشخوار می‌کند.
  • باید دانست که بزرگترین معلم برای به دست آوردن استقلال و شخصیت ملی خودش دشمنی است که استقلال و شخصیت ملی اش را از او گرفته‌است.
  • عرفان دری است به دنیای دیگر ، که باید باشد و هنر، پنجره‌ای به آن دنیا است
  • انتظار آمادگی است نه وادادگی
  • علی آشکار ترین حقیقت و مترقی ترین مکتبی است که در شکل یک موجود انسانی تجسم یافته‌است ، واقعیتی بر گونه اساطیر و انسانی است که هست از آنگونه که باید باشند و نیست
  • آنگاه که کمیت عقل می‌لنگند، نیایش بلند ترین قله تعبیر را در پرواز عشق در شب ظلمانی عقل پیدا می‌کند
  • اسلام علی بر این سه پایه استوار است : مکتب، وحدت ، عدالت
  • توده مردم به یک آگاهی نیاز دارند و روشنفکر به ایمان
  • شهید انسانی است که در عصر نتوانستن و غلبه نیافتن ، با مرگ خویش بر دشمن پیروز می‌شود و اگر دشمنش را نمی‌کشد رسوا می‌کند.
  • چه فاجعه‌ای است که باطل به دستی عقل را شمشیر می‌گیرد و به دستی شرع را سپر.
  • تقلید نه تنها با تعقل سازگار نیست ، بلکه اساسا کار عقل این است که هرگاه نمی‌داند ، از آنکه می‌داند تقلید می‌کند و لازمهٔ عقل این است که در این جا خود را نفی نماید و عقل آگاه را جانشین خود کند.
  • لازمهٔ توحید خداوند ، توحید عالم است و لازمهٔ توحید عالم توحید انسان است.
  • وقتی عشق فرمان می‌دهد ، محال سر تسلیم فرو می‌آورد.
  • عشق عبارت است از همه چیز را برای یک هدف دادن و به پاداشش هیچ چیز نخواستن ، این انتخاب بزرگی است ، چه انتخابی!.
  • وارد کردن علم و صنعت ، در اجتماع بی ایمان و بدون ایدوئولوژی مشخص ، همچون فرو کردن درخت‌های بزرگ و میوه دار است در زمین نامساعد در فصل نا مناسب.
  • فلسفه زندگی انسان امروز در این جمله خلاصه می‌شود : فدا کردن آسایش زندگی برای ساختن وسایل آسایش زندگی.
  • هیچ چیز به وسیله دشمن منحرف نمی‌شود ، دشمن زنده کننده دشمن است ، بلکه آنچه که یک فکر و یک مذهب را مسخ می‌کند ، دوست است یا دشمنی که در جامعه ، دوست، خودش را نشان می‌دهد.
  • هنر تجلی روح خلاق آدمی است، هنر با مذهب خویشاوندی دیرین دارد… هنر یک ذات عرفانی و جوهر احساس مذهبی دارد.
  • جهل، نفع و ترس عوامل انحراف بشری
  • از تنهایی به میان مردم می‌گریزم و از مردم به تنهایی پناه برم
  • آنان که «عشق» را در زندگی «خلق» جانشین «نان» می‌کنند، فریبکارانند، که نام فریبشان را «زهد» گذاشته‌اند.
  • مردی بوده‌ام از مردم و میزیسته‌ام در جمع و اما مردی نیز هستم در این دنیای بزرگ که در آنم و مردی در انتهای این تا ریخ شگفت که در من جاری است و نیز مردی در خویش و در یک کلمه مردی با بودن و در این صورت دردهای وجود، رنج‌های زیستن، حرف زدن انسانی تنها در این عالم ، بیگانه با این «بودن»!
  • هر کس مسیحی دارد، بودایی که باید از غیب برسد ، ظهور کند ، بر او ظاهر گردد و نیمه اش را در بر گیرد و تمام شود. زندگی جستجوی نیمه‌ها است در پی نیمه‌ها ، مگر نه وحدت غایت آفرینش است ؟ پروانه مسیح شمع است ، شمع تنها در جمع ، چشم انتظار او بود ، مگر نه هر کسی در انتظار است؟
  • چه قدر ایمان خوب است! چه بد می‌کنند که می‌کوشند تا انسان را از ایمان محروم کنند چه ستم کار مردمی هستند این به ظاهر دوستان بشر ! دروغ می‌گویند ، دروغ ، نمی‌فهمند و نمی‌خواهند ، نمی‌توانند بخواهند.

  اگر ایمان نباشد زندگی تکیه گاهش چه باشد؟ اگر عشق نباشد زندگی را چه آتشی گرم کند ؟ اگر نیایش نباشد زندگی را به چه کار شایسته‌ای صرف توان کرد ؟ اگر انتظار مسیحی ، امام قائمی ، موعودی در دل نباشد ماندن برای چیست ؟ اگر میعادی نباشد رفتن چرا؟ اگر دیداری نباشد دیدن چه سود؟ و اگر بهشت نباشد صبر و تحمل زندگی دوزخ چرا؟ اگر ساحل آن رود مقدس نباشد بردباری در عطش از بهر چه؟ و من در شگفتم که آنها که می‌خواهند معبود را از هستی برگیرند چگونه از انسان انتظار دارند تا در خلأ دم زند؟

  • درشگفتم که سلام اغاز هر دیداری است ولی در نماز پایان است شاید بدان معناست که پایان نماز اغاز یک دیدار است.

   حکومت مذهبی

  حکومت مذهبی رژیمی است که در آن به جای رجال سیاسی، رجال مذهبی (روحانی) مقامات سیاسی و دولتی را اشغال می‌کنند و به عبارت دیگر حکومت مذهبی یعنی حکومت روحانیون بر ملت. آثار چنین حکومتی یکی استبداد است، زیرا روحانی خود را جانشین خدا و مجری اوامر او در زمین می‌داند و در چنین صورتی مردم حق اظهار نظر و انتقاد مخالف با او را ندارند، یک زعیم روحانی خود را بخودی خود زعیم می‌داند، به عبارت اینکه روحانی است و عالم دین، نه به اعتبار رای و نظر و تصویب جمهور مردم; بنابراین یک حاکم غیر مسئول است و این مادر استبداد و دیکتاتوری فردی است چون خود را در سایه و نماینده خدا می‌داند، برجان و مال و ناموس همه مسلط است و در هیچ گونه ستم و تجاوزی تردید به خود راه نمی‌دهد بلکه رضای خدا را در آن می‌پندارد. گذشته از آن، برای مخالف، برای پیروان مذاهب دیگر، حتی حق حیات نیز قائل نیست. آنها را مغضوب خدا، گمراه، نجس و دشمن راه دین و حق می‌شمارد و هرگونه ظلمی را نسبت به آنان عدل الهی تلقی می‌کنند • نظرات() 
 • آرش فردوسی»، یکی از مؤسسان سایت محبوب Dropbox

  آرش فردوسی»، یکی از مؤسسان سایت محبوب Dropboxن

  وشته شده توسط علیرضا مجیدی در تاریخ ۵ بهمن ۱۳۸۹

  اگر از دوست‌داران فناوری باشید یا از Dropbox استفاده کرده‌اید یا نامش به گوشتان خورده است.

  Dropbox یک سرویس میزبانی فایل مبتنی بر رایانش ابری است. این سرویس به کاربرانش اجازه می‌دهد که همیشه و همه جا به فایل‌هایشان دسترسی داشته باشند، البته به شرطی که یک اتصال اینترنتی داشته باشند!

  با کمک Dropbox می‌توان به راحتی فایل‌های کامپیوتر یا گوشی را با فضای تحت وب این سایت، سینک کرد. به این ترتیب اگر اتفاقی برای هارد شما بیفتد یا در یا مثلا در محل کار نیاز پیدا کنید که به فایلی دسترسی داشته باشید، مشکلی نخواهید داشت.

  Dropbox در سال ۲۰۰۷ توسط «درو هوستون» و «آرش فردوسی» بنا نهاده شد. بله! درست خواندید آرش فردوسی!

  آرش فردوسی، ایرانی‌تبار است و پدر و مادری ایرانی دارد. البته او در آمریکا متولد شده و پرورش یافته است، اما به همراه خانواده گاه برای ملاقات خاله‌اش به ایران سر می‌زند.

  Dropbox ، برتری چشمگیری نسبت به رقبای خود مثل Box.net، Sugarsync، Mozy، ZumoDrive دارد، مثلا کلاینت‌های خوبی برای ویندوز، مک، لینوکس و حتی اندروید و آیفون و آیپد دارد، حتی نسخه رایگان Dropbox، دو گیگ فضای رایگان در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

  درواقع ما وجود سایت Dropbox را باید مدیون فراموشکاری‌های آقای هوستون در همراه بردن درایو USB‌اش باشیم! او که در سال ۲۰۰۷، یک دانشجوی دانشگاه MIT‌ بود، گاه با این مشکل مواجه می‌شد، بنابراین سعی کرد از سایت‌هایی برای آپلود فایل‌های ضروری استفاده کند، اما خیلی زود دریافت که همه آنها مشکلاتی دارند، مثلا در آنها نمی‌شد فایل‌های بزرگ را به راحتی و به سرعت آپلود کرد، یا پر از باگ بودند، به همین علت در صدد برآمد که سرویسی برای استفاده شخصی خودش درست کند، اما خیلی زود به این فکر افتاد که این سرویس را برای استفاده عمومی آماده کند و با همکاری هم دانشگاهی‌اش- فردوسی- Dropbox را راه انداخت.


  فردوسی در کنار هوستون

  Dropbox به صورت رسمی در سال ۲۰۰۸ معرفی شد و هم اکنون بیش از ۱۸ میلیون کاربر دارد و هر ماه ۱۵ درصد به تعداد کاربران آن افزوده می‌شود. این شرکت فعلا ۴۵ کارمند دارد.

  ویژگی اشتراک و سینک کردن فایل‌ها را در Dropbox ، در کمتر سرویس مشابهی می‌توان یافت. به علاوه برخی از کاربران خلاق هم با ابداع ترفندها و «مش-آپ»هایی عملکرد Dropbox را بهتر هم کرده‌اند، مثلا امکان این را فراهم آورده‌اند که با جی‌میل هم بتوان فایل به Dropbox فرستاد یا اپلیکیشنی برای مدیریت و ذخیره پسوردها ساخته‌اند.

  Dropbox را به جرأت می‌توان یکی از مطرح‌ترین سرویس مبتنی بر ذخیره‌سازی ابری دانشت. فردوسی موفقیت Dropbox را مدیون کاربران آلفایش می‌داند، یعنی آنهایی که در نخستین روزهای کار این سرویس، آن را بررسی کردند و برای بهتر شدن آن، نظر دادند.

  در حالی که سه سال و نیم از عمر Dropbox گذشته است، این سرویس، نقدهای تحسین‌برانگیزی دریافت کرده است که بیشتر ناشی از طراحی ساده و در عین حال کاربرپسند آن است. نشریات زیادی از نیویورک تایمز و اکانومیست گرفته تا واشنگتن پست و PC Magazine این سرویس را ستوده‌اند. نشریه «بیزینس اینسایدر» هم فردوسی و هوستون را یکی از ۱۰۰ فرد شاخص سیلیکون ولی دانسته است.

  فردوسی، در گفتگویی به این مسئله جالب اشاره کرده است که نیمی از دانشجویان MIT از Dropbox استفاده می‌کنند و در واقع علاوه بر بنیان‌گذاران این سایت، بیشتر مهندسین آن هم دانش‌آموخته MIT هستند.

  یکی از ویژگی‌ها خوب Dropbox که فردوسی هم شیفته‌اش است، ویژگی حذف نشدن فایل‌هاست! یعنی وقتی یک کاربر فایلی را حذف می‌کند و یا مثلا یک فایل word را تغییر می‌دهد، هیچ فایلی حذف نمی‌شود و کاربر می‌تواند فایل حذف‌شده را مجددا احیا کند یا نسخه قبل از ویرایش فایل متنی را، دوباره ببیند.

  ۶۵ درصد کاربران Dropbox مقیم خارج آمریکا هستند، کاربران انگلیس، آلمان و ژاپن در صدر آنها هستند. فردوسی بابت اینکه سرویس محبوبش را کاربران چینی به علت ممنوعیت‌های حاکم در آن کشور نمی‌توانند مورد استفاده قرار بدهند، متأسف است.

  فردوسی، وعده داده است که اشتراک فایل‌ها و فولدرها به زودی در Dropbox بسیار ساده‌تر خواهد شد. کافی خواهد بود که کاربر روی فایلی کلیک راست کند و به اشتراکش بگذارد!

  تحول دیگر در Dropbox، ممکن شدن مشاهده انواع فایل‌ها به صورت استریم خواهد بود. یعنی کاربر بدون اینکه پخش‌کننده صوتی یا ویدئویی یا ویرایشگر متنی داشته باشد، می‌تواند همه فایل‌ها را در مرورگر خود به صورت جاری، مشاهده کند.

  همان طور که پیشتر اشاره کردم، Dropbox کاربران خلاقی دارد. فردوسی در آخر گفتگویش به یکی از همین کاربران اشاره کرد: کشاورزی که نقشه شخم‌زنی مزرعه را با استفاده از کامپیوتر تراکتورهایش، روی Dropbox سینک می‌کند، تا آنها را با هم هماهنگ کند و از تصادم آنها با هم جلوگیری کند! • نظرات() 
 • عناوین ضمیمه کلیک روزنامه جام جم شماره ۳۱۷:

  عناوین ضمیمه کلیک روزنامه جام جم شماره ۳۱۷:

  www.txt.ir منبع

  • متهم شدن گوگل توسط کره جنوبی
  • ساختمان توسعه کد گوگل کروم تغییر کرد
  • اینتل برای مایکروسافت خط و نشان کشید
  • نیمه هادی‌های زیر ۲۰ نانومتری‌‌
  • پیش‌نمایش عکس
  • موسیقی‌سازی تحت وب
  • انجماد کامپیوتری!
  • حفاظت مطمئن از اطلاعات
  • مرتب سازی ‌هارد دیسک
  • پخش‌کننده استریو
  • موتورولا ATRIX قدرتمند اما معقول
  • وقتی لینوکس به‌کار می‌آید!
  • نسخه جدید پارک ژوراسیک به زودی از راه می‌رسد
  • کد‌های تقلب و راهنما
  • بهترین‌های نمایشگاه ۲۰۱۱ CES
  • سربازی به نام ویندوز در جنگ تبلت‌ها
  • ارائه تبلت جدید Cisco Cius سازگار با شبکه‌های LTE
  • ‌سرعت جیمیل خود را افزایش دهید
  • تغییر اندازه پنجره‌ها در ویندوز ۷
  • و …

  دانلود کتاب الکترونیک ضمیمه کلیک جام جم شماره ۳۱۷

  نام کتاب : ضمیمه کلیک جام جم شماره ۳۱۷

  نویسنده : -

  ناشر : روزنامه جام جم

  تعداد صفحات : ۱۶

  فرمت کتاب الکترونیک : pdf

  - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – -

   دانلود کتاب الکترونیک ضمیمه کلیک جام جم شماره ۳۱۷ – نسخه پی دی اف – ۸۸۵ کیلوبایت

  مطالعه آنلاین کتاب • نظرات() 
 • آشنایی با سیستم های بی سیم

  آشنایی با سیستم های بی سیم

  منبع :www.txt.ir

  استفاده از تجهیزاتی مانند تلفن همراه، پیجرها و … بواسطه وجود شبکه های بی سیم امکان پذیر شده است.
  اگر کاربر یا شرکت یا برنامه کاربردی خواهان آن باشد که داده و اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت متحرک در هر لحظه در اختیار داشته باشد شبکه های بی سیم جواب مناسبی برای آن است.
  Wireless: به تکنولوژی ارتباطی اطلاق می شود که در آن از امواج رادیویی، مادون قرمز و مایکروویو، به جای سیم و کابل، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می شود.
  از میان این دستگاه ها می توان پیغامگیرها (Pagers)، تلفن های همراه(Cell Phones)، کامپیوتر های قابل حمل (Laptops)، شبکه های کامپیوتری(Computer Networks)، دستگاه های مکان یاب (GPS)، سیستم های ماهواره ای (Satellite) و PDA ها را نام برد.
  تکنولوژی Wireless به سرعت در حال پیشرفت است و نقش کلیدی را در زندگی ما در سرتاسر دنیا ایفا می کند.

  آشنایی با سیستم های بی سیم

  دانلود کتاب الکترونیک آشنایی با سیستم های بی سیم

  * توضیحات و دانلود در ادامه ی مطلب

  دانلود کتاب الکترونیک آشنایی با سیستم های بی سیم

  نام کتاب : آشنایی با سیستم های بی سیم

  نویسنده : -

  ناشر : -

  تعداد صفحات : ۴

  فرمت کتاب الکترونیک : pdf

  - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – -

  دانلود دانلود کتاب الکترونیک آشنایی با سیستم های بی سیم- نسخه پی دی اف – ۱۷۵کیلوبایت

  مطالعه آنلاین کتابمطالعه آنلاین کتاب • نظرات() 
 • ۱۰۰ وب سایتی که قبل از مرگ باید از آن دیدن کنید! (قسمت اول)

  ۱۰۰ وب سایتی که قبل از مرگ باید از آن دیدن کنید! (قسمت اول)


  اینجا در مجله گویا آی تی، ما همیشه بخش زیاد و عادلانه ای از مقالات سایت را به معرفی وب سایت ها اختصاص می دهیم- و اثبات این ادعا معرفی ده ها سایت در زمینه های مختلف در طی یک سال و اندی حیات گویا آی تی می باشد. و البته ما تنها کسانی نیستیم که این نوع مقالات را  در وب منتشر می سازد. بلکه این یک رویه متداول و معمول در همه سایت های منتشر کننده اخبار و مقالات در زمینه فناوری اطلاعات می باشد. اما این بار، فکر کردیم کمی تفاوت را چاشنی کار خود برای معرفی سایت های ارزشمند دنیای وب کنیم. به جای اینکه فقط بر روی سرویس های پر طرفدار تمرکز کنیم، یا برنامه های تحت وبی را خدمت  شما معرفی کنیم که بازدهی کارتان را بیشتر می کنند، قصد داریم در این سلسله مقالات که اکنون قسمت اولش را می خوانید نگاهی به آنچه در گستره اینترنت سرگرمی نامیده می شود انداخته  و ۱۰۰ وب سایت سرگرم کننده جهان وب را به شما معرفی کنیم.

  با این حال و هوا، عنوان «۱۰۰ وب سایتی که قبل از مرگ باید از آن دیدن کنید! » را برای این سلسله مقالات برگزیدیم که تلمیح جالبی است به فیلم مستند «۱۰۰ مکان اعجاب آور دنیا که پیش مرگ باید از ان بازدید کنید» که احتمالا برخی از شما ان را دیده اید. اینبار البته، هدف گردشگری شما نه در کره پهناور خاکی که در گستره عظیم دنیای مجازی خواهد بود. سایت هایی که در این مقالات خدمت شما معرفی می کنیم یا شما را سرگرم خواهند کرد، یا جنبه آموزشی دارند، یا فقط به سادگی ذهن و افکارتان را شکوفا خواهند کرد. این سایت ها خوشبختانه یا متاسفانه از آن نوع سایت هایی نیستند که آن را بوک مارک کرده  و تصمیم بگیرید دوباره و دوباره به آن سر بزنید. بلکه از آن نوع سایت ها هستند که پس از بازدید بسیار تمایل دارید به دوستان خود ایمیل بزنید و همراه قرار دادن لینک سایت پیامی به او بدهید با این مضمون: “هی دوست من! …..از این سایت بازدید کن. ”

  بنابراین ، امروز ما ۱۰ سایت از مجموعه ۱۰۰ وب سایتی که باید قبل از مرگ از ان بازدید کنید را خدمت شما عرضه می داریم. ۹۰ تای دیگر چه می شود؟ نگران نباشید به مرور و در قسمت های بعدی این سلسله مقالات همه سایت ها را به شما معرفی می کنیم. برای این هر مقاله را ۱۰ تایی انتخاب کردیم که در هر دفعه مطالعه مقاله، فرصت کافی برای بازدید از سایت ها داشته باشید. هنگامی که شما هر قسمت از مقالات را خواندید در قسمت نظرات آزادید که سایت مورد علاقه خود را به ما و دوستان معرفی کنید. تلاش ما این بوده که در هر قسمت ۱۰ تا از بهترین سایت ها را به انتخاب کاربران وب برگزیده و معرفی کنیم. بنابراین ممکن است سایت هایی برای شخص شما چندان مناسب به نظر نرسد اما در این مجموعه ۱۰۰ تایی بدون شک سایت های زیادی را سرگرم کننده یا آموزنده خواهید یافت. شک نکنید!

  بنابراین، بدون مقدمه چینی بیشتر، به سراغ لیست سایت های امروز می رویم :

  .

   


  ادامه مطلب


 • نظرات() 
 • -برای شروع تغییرات در فرهنگ وافکارجامعه هیچ وقت سعی نکن جامعه روعوض کنی بلکه خودتو عوض کن که لااقل یکی تو این جامعه آگاه شده باشه
  @@@@@@@@@@
  پیشنهاد هفته:
  پیشنهادم اینه که ((ماهنامه دانش و کامیپوتر)) رو بخرید به نظرم بین تمامی مجله های کامپیوتری داخلی از همه پر بارتره و میتونه کمکمون کنه


  bia2edu حامد.عظیمی


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :