کنترل سیستم عامل کروم از راه دور

  

  یک شرکت انگلیسی با اجرای ابتکار عملی جالب دسترسی به سیستم عامل کروم از راه دور و کنترل آن را برای کاربران ممکن کرده است.

alt

 

altalt

به گزارش  تک تری،‌ قرار است این فناوری پس از تکمیل به طور پیش فرض به کروم افزوده شود تا کاربران به سادگی بتوانند نت‌بوک های مجهز به کروم را در هر زمان و مکان کنترل کنند.
شرکت Real VNC در این زمینه با گوگل به توافق رسیده و گوگل نیز تخصص این شرکت در این حوزه را تایید کرده است. Real VNC پانزده سال است که در زمینه طراحی ابزار و امکانات جانبی برای سیستم عامل ها و برنامه های مختلف فعال است.
هنوز مشخص نیست این قابلیت چه زمانی در دسترس همه کاربران قرار می گیرد. گفته می شود این شرکت در اندیشه افزودن چنین قابلیتی به سیستم عامل های مک، ویندوزو آندروید نیز هست تا کنترل همه آنها و برنامه های نصب شده بر روی آنها بدون نیاز به حضور در پشت سیستم ممکن شود.
سیستم عامل کروم فعلا حدود 120 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد و سرعت، سادگی و امنیت مهم ترین ویژگی های اعلام شده این سیستم عامل از سوی گوگل است.
Real VNC سال گذشته قرارداد همکاری را با اینتل منعقد کرد تا فناوری دسترسی از راه دور را به برخی تراشه های ساخت این شرکت هم بیفزاید. از این طریق شهروندان می توانند به عنوان مثال با استفاده از گوشی هوشندشان اتومبیل خود را کنترل کنند.


منبع