8 چیزی که ما دوست داریم در کنفرانس اپل ببینیم!

کاربران مک دوست دارند تا روز چهارشنبه نسخه جدید سیستم عامل مک را با ویژگی‌های جدید و دلخواه مشاهده کنند که ما قصد داریم به برخی از آنها اشاره کنیم.

شبکه ایران: شرکت اپل که با عرضه سیستم عامل ویندوز 7 مایکروسافت خطر از دست دادن همان 10 درصد سهم خود از بازار کامپیوترهای شخصی را به شدت احساس کرده است، قصد دارد امروز و در کنفرانس خبری نسخه جدید سیستم عامل خود را با ویژگی‌های جدید معرفی کند.
به هر حال کاربرانی هم وجود دارند که مکینتاش سیستم عامل این شرکت را دوست دارند و به همین مناسبت 8 ویژگی جدیدی را که دوستداران مکینتاش انتظار عرضه آن در نسخه جدید این سیستم عامل  را دارند در اینجا به صورت مختصر معرفی می‌کنیم.
1- 64 بیتی شدن کامل: نسخه فعلی مک هم 32 بیتی و هم 64 بیتی است و با توجه به فراگیر شدن پردازنده های 64 بیتی و قدرت فراوان سیستم عامل‌های کاملا 64بیتی، کاربران مک دوست دارند سیستم عامل خود را کاملا 64 بیتی ببینند.
2- پشتیبانی از پخش‌کننده های بلو-ری : کم کم دیس‌کهای بلو-ری فراگیر می‌شوند و برنامه IDVD  اپل هم بعد از 3 سال کاملا تکراری شده و به نظر می‌رسد این شرکت باید یک خانه تکانی حسابی انجام دهد وبلو-ری را نیز به مک بیافزاید.
3- FaceTime: سیستم مکالمه جدید اپل که در آیفون و آی‌پاد تاچ قرار داده شده برای سیستم عامل مک نیز قرارداده خواهد شد.
4- مدیریت پنجره های بهتر: سیستم عامل مک هنوز بعد از سال‌ها هنوز نتوانسته برای مدیریت پنجره‌ها در دسکتاپ خود روشی کارآمد ابداع کند و اگر به این روند ادامه دهد ممکن است درصدی از کاربران خود را از دست بدهد.
5- گربه های بیشتر: شیر سلطان جنگل است و به نظر می‌رسد که این شرکت قصد دارد تمامی گربه سانان را به یاد کاربران خود بیاورد و نام جدید سیستم عامل مک نیز به احتمال فراوان شیر خواهد بود.
6- بروز رسانی رایگان: شما باید مبلغی برای بروز رسانی سیستم عامل خود از وب سایت اپل پرداخت کنید و کاربران کم وسع انتظار دارند تا بروز رسانی این سیستم عامل نیز همانند ویندوز رایگان شود.
7- توانایی اجرای برنامه های آیفون: بسیاری از کاربران آیفون که دارای سیستم عامل مک هستند دوست دارند یک سری از برنامه‌هایی که برای آیفون عرضه شده و برای مک عرضه نمی‌شود را نیز برای سیستم عامل مک خود داشته باشند و یا بگونه‌ای هماهنگی برای برنامه های عرضه شده باشد تا دیگر پول بیشتری برای دو نسخه از یک برنامه پرداخت نکنند.
8- iLife : آخرین نسخه این برنامه همه کاره اپل برای مک که یک بسته جامع ابزارهای صوتی و تصویری است در ژانویه سال 2009 منتشر شد و اکنون بیش از  1.5 سال از آن تاریخ می‌گذرد و کاربران مک دوست دارند تا این نرم افزار جامع دارای وصله‌های فیس بوک و توئیتر باشد و یک زندگی اپلی برای کاربران مک تدارک ببیند