لوگوی سایتهمه با هم کد بنویسیم

شما یک برنامه نویس هستید و با دوستانتان در حال کار بر روی یک پروژه هستید. کار بر روی این پروژه به گونه ای پیش رفته که حالا باید هر بار کدها را برای دوستانتان ایمیل کنید و آنها بر روی کدها کار کرده و سپس آن را دوباره برای شما ارسال کنند و این روند همچنان ادامه دارد. شاید هم در حال آموزش برنامه نویسی به فردی از راه دور هستید. در هر دو صورت ابزار بسیار مناسبی برای کمک به شما پا به عرصه وجود گذاشته است.

Ethercodes یک ویرایشگر در اختیار شما قرار می دهد که همانند همه ویرایشگرهایی که برای کدنویسی استفاده می شوند عمل می کند. با این تفاوت که هر صفحه جدید که برای کد نویسی باز می کنید یک آدرس منحصر به فرد دارد که اگر این آدرس را در اختیار همکارانتان قرار دهید آنها هم می توانند همان صفحه را دیده و اقدام به ویرایش همزمان کد ها کنند. تمام تغییرات اعمال شده توسط همه کاربران در همان لحظه قابل مشاهده است. برای مثال این لینک صفحه ای است که من به زبان PHP یک کد ساده در آن نوشتم. شما هم می توانید این صفحه را دیده و در آن تغییراتی ایجاد کنید.

یکی دیگر از امکانت جالب این سایت داشتن ابزاری به نام Time Line است. با استفاده از این ابزار می توانید در زمان سیر کرده و همه تغییرات اعمال شده را  به صورت یک فیلم ببینید.

time line
 

 

 

 


زبانهای برنامه نویسی

استفاده از این ابزار برای کارههای گروهی، و همچنین مسائل آموزش از راه دوره بسیار مناسب بوده و توصیه می شود.