چرا آینده وب را موج های گوگل خواهند برد؟

Comments 0
نویسنده: امین گرجی - حدود ۱ ماه قبل
شاید گوگل ویو برای امروز نباشد ولی در آینده تاثیر بسزایی بر کار و تجارت ما خواهد گذاشت. گوگل ویو تمام امکانات ایمیل، سوشیال مدیا ها، ویکی ها و چت ها را دارد. به شما امکان می دهد با تیم و یا همکاران خود بر روی وب، ارتباط (ارتباط زمان واقعی) داشته باشید. شاید امروز احساس نیاز به گوگل ویو را نداشته باشید ولی با کمی بررسی و تحقیق متوجه خواهید شد که این موج گوگل نیز شما را خواهد برد و نقش بزرگی در نحوه برقراری ارتباط ایفا خواهد کرد.

مقدمه و امکانات  گوگل ویو

پیشنهاد می کنم برای شروع کار با گوگل ویو، برای شناخت منطق گوگل ویو به اینجا مراجعه کنید و همچنین جهت شروع کار با گوگل ویو به اینجا بروید. با مطالعه این 2 لینک شما یک نیمچه حرفه ای در گوگل ویو خواهید شد. گوگل ویو از هر سایت سوشیالی، سوشیال تر است. یکی از امکانات جالب ویو آن است که زمانی که دیگران چیزی می نویسند شما همزمان آن را می بینید.

به نوشته امیر جمالی  وقتی چند نفر همزمان روی یک ویو کار می کنند و در یک لحظه on هستند، حتی در حین تایپ کردن نفر دیگر، شما می توانید ببینید که دوستتان چه چیزی تایپ می کند. بنابراین زمانی که می نویسید توجه کنید که چند نفر از دوستانتان در ویو حاضرند حتما فکر کنید که چه چیزی دارید می نویسید. مواردی که در زیر اشاره شده اند مواردی هستند که میتوانید همین امروز آن را مورد تست قرار دهید و نتایج آن را حس کنید.

یکی دیگر از نکات مهم درباره گوگل ویو، API قوی آن است. این API ها قدرتی را در اختیار شما قرار می دهد که هر کاری با ویو انجام دهید. در این مطلب، به API ها نمی پردازیم.


موارد استفاده از گوگل ویو

 • برگزاری ورک شاپ ها (Workshop)
  یکی از امکانات ویو امکان PlayBack است. ورک شاپ ها از مواردی هستند که می توانید از ویو استفاده کنید. ما در ورک شاپ به تبادل نظر می پردازیم. حال با امکان Playback هر کسی در آینده به ورک شاپ شما مراجعه کرد می تواند در جریان این ورک شاپ و روند آن قرار گیرید.

 • وبلاگ نویسی زنده
  وبلاگ نویسی زنده یکی دیگر از موارد استفاده از ویو است. فرض کنید شما می خواهید کنفراس WWDC سال 2010 اپل را بصورت زنده در بلاگ خود بیاورید. یکی از محیط های عالی برای آن گوگل ویو است. گوگل ویو بهترین امکانات را برای یک وبلاگ نویسی زنده در اختیارتان قرار می دهد.

 • گوگل ویو به جای جیمیل
  خیلی وقت ها پیش آمده که بعد از اینکه به دوست، همکار و ... خود ایمیلی می فرستید ، متوجه می شوید که ایمیل فرستاده شده اشتباه است و یا نواقصی دارد. در حالت عادی هیچ کاری نمی توانید بکنید مگر آنکه صبر کنید تا دوست شما آنلاین شود و به او تذکر دهید و یا اینکه ایمیل دیگری بفرستید و به او بگویید ایمیل قبلی اشتباه است. حال اگر با گوگل ویو با هر یک از Contact ها خود یک ویو اختصاصی ایجاد کنید، این مشکل هیچ گاه بوجود نمی آید. شما فکر می کنید چرا؟ این یکی از کارهایی است که امروز می توانید انجام دهید و جای جیمیل را با ویو عوض کنید. من در بسیاری از ایمیل های خود به جای استفاده از جیمیل دوستانم را به وگوگل یو دعوت می کنم.

 • CRM به کمک گوگل ویو
  یکی دیگر از مزیت هایی که گوگل ویو ایجاد می کند، مدیریت ارتباط با مشتری است. به نظر من این سیستم خیلی برای شرکت هایی که ارتباط زیاد و نزدیکی با مشتریان خود دارند و شاید مشتریانشان یک خورده حرفه ای تر از وب استفاده می کنند همین الان  کارایی داشته باشد.

  به عنوان مثال شرکت های هاستینگ دسته ای از کسب و کارهایی هستند که باید همین امروز به ویو بپیوندند. هم از مزایای سوشیال ویو استفاده کنند و هم یک سوال را چند بار جواب ندهند و تمام مشکلات یک جا و برای همه حل شوند.


 • قاتی پاتی کردن گوگل ویو با سوشیال مدیا
  وقتی آقای شکوری مقدم عبارت قاتی پاتی کردن گوگل ویو با سوشیال مدیا ها را مطرح کرد، یک جرقه در ذهن من ایجاد شد و فکر می کنم شروع بسیاری از بحث های کاربردی باشد. البته این بحث با استفاده از API ها امکان پذیر است که شاید اینجا جای مطرح کردن آن نباشد ولی زمینه خوبی برای تفکر مدیران وب سایت ها است. آیا فیس بوک، لینک گوگل ویو را به عنوان یک مورد جدید در به اشتراک گذاری های خود معرفی می کند؟ آیا می توانید از امکانات ویو در بخش نظر دهی سایت خود استفاده کنید؟ 

البته یکی از مشکلات گوگل ویو که دسترسی آن را در ایران با محدودیت ایجاد می کند، نیاز به سرعت بالای اینترنت است. البته بزودی یا ویو فیلتر می شود و یا تا آن زمان سرعت اینترنت برای عموم افزایش خواهد یافت.

هرگاه خواستید به این ویو مراجعه کنید و نحوه ایجاد آن را مورد بررسی قرار دهید، می توانید با مراجعه به این آدرس، با امکان PlayBack، مراحل تولید را ببینید.

با گوگل ویو طعم وبلاگ نویسی زنده را بچشید

Comments 0
منبع سایت: 1pezeshk.com - حدود ۱ ماه قبل

Quote با وبلاگ‌نویسی زنده می‌شود کارهای جالبی کرد، مثلا یک مسابقه فوتبال را گزارش کرد، یک رویداد مهم فناوری یا هنری را منتشر کرد یا اصلا به صورت زنده و بدون ویرایش، پرده از سیل افکاری که به مغز هجوم می‌آورند برداشت و «برین استورمنیگ»ی راه اندخت! اما چطور و با استفاده از چه وسیله‌ای می‌شود بدون دردسر وبلاگ‌نویسی زنده کرد، گوگل ویو یکی از راه کار هاست.

بیشتر بخوانید: External با گوگل ویو طعم وبلاگ نویسی زنده را بچشید

وبلاگ نویسی زنده، مصاحبه زنده از مفاهیم مهم و امروزی است. به روزی بیاندیشید که هر خط یک مطلب علمی توسط یک نفر و در ارتباط با هزاران مطلب دیگر ایجاد شده باشد. به روزی بیاندیشید که وقتی می خواهید بنویسید آنقدر لذت می برید که شاید گذشت ساعت ها برایتان بی اهمیت باشد. بروزی فکر کنید که تا جمله تان تمام نشده چندین نفر نظرات خود را درباره آن مطرح کرده اند و در تفکر و ساختار ذهنی شما تاثیر مثبت گذاشته اند.

امروز گوگل این ارتباط نزدیک را با سرویس ویو خود ارائه می دهد. اگر می خواهید طعم گوگل ویو را بچشید می توانید به بحثی که در گوگل ویو با عنوان موارد استفاده آن در کار و تجارت است بروید و یا مطالب و محتوای ما را در این صفحه دنبال کنید.

3 تکنیک برای شروع کار با موج های گوگل (Goole Wave)

Comments 0
نویسنده: پارمیدا عرب نژاد - حدود ۱ ماه قبل

چند روز پیش گوگل ویو در دسترس همگان قرار گرفت و این بهانه ای شد تا بخش گوگل ویو در سایت ببینیم فعال شود. ما هم به یمن این تکنولوژی جدید توانستیم در تولید مطالب با دیگر اعضای تیم ببینیم ارتباط موثر تری(قبل از انتشار آن) داشته باشیم.

البته برخی مطالب که پیچیده تر هستند و زمان بیشتری جهت تولید می خواهند، در قسمت بزودی های ببینیم قرار گرفته اند. این مقالات برای همه در گوگل ویو در دسترس هستند و همه می توانند در تولید آن مشارکت کنند و نظراتشان را در هنگام تولید در میان بگذارند. بزودی درباره این بخش در بلاگ ببینیم خواهید خواند.

تعریف گوگل ویو

برای کسانی که تازه با گوگل ویو آشنا شده اند و می خواهند بیشتر درباره آن بخوانند این لینک را پیشنهاد می کنم. حال با 3 تکنیک شما را به سمت استفاده از گوگل ویو هل خواهم داد.

تکنیک1: ایجاد ویو و دعوت دوستانتان به گوگل ویو

موارد استفاده گوگل ویو در کار و تجارت بسیارند. در مطلبی که بزودی انتشار خواهد یافت به آن بیشتر پرداخته شده است. حال برای شروع کافی است یک ویو بسازید و از قسمت Contacts دوستان خود را که بیشتر آنلاین هستند به یک Wave جدید اضافه کنید. حال شروع به مکالمه و نوشتن در ویو ایجاد شده کنید.تکنیک 2: فارسی نوشتن در گوگل ویو

گوگل در تمام سرویس های خود فارسی را پشتیبانی می کند. برای راست به چپ کردن متن دلخواهتان فقط کافی است اشاره گر موس را در پاراگراف دلخواه قرار دهید و Cntl+8 را فشار دهید.(یادتان نرود که در حالت  Edit باشید) همچنین با Cntl+7 می توانید به فرمت چپ به راست برگردید. متن دلخواهتان را با امکانات پیشرفته ویرایشگر ویو تکمیل کنید.

تکنیک 3: از تغییرات در موج ایجاد شده با خبر شوید

شما باید بدانید که چه وقت مطلبی به ویو تولید شده شما اضافه شده است و چه تغییری از سوی دوستان و یا همکاران شما در آن اعمال شده است. برای این منظور می توانید با MouseOver کردن بر روی گزینه Inbox خود واقع در بخش Navigation و کلیک بر Option ها گزینه Notification را انتخاب کنید و به هر صورتیکه می خواهید از بروز رسانی ویو خود به صورت روزانه، فوری و ... با خبر شوید.

منبع :www.bebinim.com